Про диван-Целан, гостей літературної резиденції, будівельний бізнес та створення «Meridian Czernowitz» — в інтерв'ю Громадському.Чернівці

Святослав Померанцев — підприємець, культурний менеджер, більш відомий як президент літературної корпорації «Meridian Czernowitz». В інтерв'ю Громадському.Чернівці — про диван-Целан, гостей літературної резиденції, будівельний бізнес та створення «Meridian Czernowitz» —

Народився та жив у Чернівцях. Закінчив художню школу, вчився у математичному класі, після чого були три курси філологічного факультету, потім — українська армія, фах — розвідник. Після армії — 4 роки економічного факультету і різні види бізнесу

Святослав Померанцев розлучений, живе у двоповерховому будинку із мамою. До їхньої «літературної резиденції», часто приїздять відомі українські та закордонні письменники:

«Тут хіба Забужко і Андрухович не ночували. Але тут жили усі: і Іздрик по декілька разів, і Жадан, і Любка, і Бабкіна, і Карпа, і Прохасько»

На всі літературні заходи Померанцев обов`язково бере свого сина Семена. За словами батька, він із нетерпіння чекає Книжкового Арсеналу. Адже там збираються його друзі письменники, а також можна продати багато книжок:  

«Мені здається, що в сині все ж таки найбільше розвинута комерційна жилка. Я запитував його, а тобі чому подобається продавати книжки? Тобі подобається сам продукт, що ти книжку продаєш? Чи подобається спілкування з покупцями? Чи подобається сам факт обміну? То дитина сказала, що подобається факт обміну — товар на гроші».

Святослав Померанцев із сином Семеном на тренуванні

У минулому Святослав займався різними видами бізнесу, як наприклад, будівництвом. Журналісти Громадського.Чернівці завітали до бізнес-центру в Чернівцях, в якому проводила будівельні роботи компанія Святослава:

«Я мав стосунок до будівництва цього бізнес-центру, робив усю внутрішню інженерію. Як було прийнято у чудових 2007 — 2008 роках, багато що робили по бартеру. Бартер був таким: ми робимо інженерію, а інвестор віддає нам комерційні приміщення».

Cвятослав Померанцев у приміщенні бізнес-центру, яке називає своїм таємним ресурсом. Тут відбуваються мистецькі події

Розповів журналістам Громадського Святослав і про створення корпорації «Meridian Czernowitz». 

«Я приїхав до стрийка Ігоря Померанцева і сказав, стрийку, маю статки, маю роботу, маю гроші, маю бізнес, але хочеться чогось для душі, хочеться щось залишити після себе. І ми, дискутуючи, зрозуміли, що є два типи спадку: активний і пасивний. Ми вирішили піти другим шляхом. Треба було побудувати щось таке, щоби мало серйозний фундамент. Чернівці мають дуже серйозний фундамент – це єврейська і літературна спадщина міста. При чому дуже часто вони збігаються».

Команда «Meridian Czernowitz»

Поділитись: