ENRU

Силовики РФ принижували гідність кримських татар під час обшуків — «Кримська солідарність»

Російські силовики в анексованому Криму проводили обшуки у будинках кримських татар з приниженням їхньої гідності та честі і застосовуючи силу.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомив активіст «Кримської Солідарності» Ділявер Меметов.

«Пройшли обшуки у будинках 6 кримських татар. Вранці без розпізнавальних знаків вони зламали двері, повалили на підлогу з приниженням честі й гідності, налякавши дітей», — сказав активіст.

За його словами, серед тих, у кого проводили обшуки, є багатодітні родини.

«У одного з них — 12 дітей, у трьох — по четверо дітей», — додав Меметов.

Силовики РФ назвали свої дії «слідчими заходами». Однак Ділявер Меметов повідомив Громадському, що усі дороги під час обшуків були перекриті.

«Зі сторони не було схоже на слідчі дії. Усе було очеплено з усіх боків. Треба було обходити весь мікрорайон. Діти не могли пройти до школи, дорослі — на роботу», — сказав він.

Також Меметов сказав, що силовики затримали і тих, хто прийшов на підтримку кримських татар, у яких проводились обшуки. Їм усім (а це 9 людей) інкримінували «несанкціонований мітинг». Вони повинні будуть сплатити від 10 до 15 тисяч рублів.

Уранці 11 жовтня в Бахчисараї силовики прийшли з обшуками до кримських татар

У Федеральній службі безпеки РФ у Криму затриманих кримських татар звинуватили в причетності до організації «Хізб ут-Тахрір».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram