Політика

Силовики вилучили сервери у доменного реєстратора NIC.UA

Політика/Силовики вилучили сервери у доменного реєстратора NIC.UA
Зберегти
Вигляд

Вчора, 7 квітня, працівники Служби безпеки провели обшук і вилучили сервери доменного реєстратора NIC.UA з дата-центру.

«Зараз держоргани вилучають наші хостинг-сервери з дата-центру, через це у багатьох виникли проблеми з хостингом. Будемо тримати вас у курсі», – повідомляється в твітері компанії.

Як з’ясувалось, причиною обшуків та вилучення серверів стало те, що компанія зареєструвала та надавала технічну підтримку сайтам, які, за даними СБУ, використовувались «для проведення акцій інформаційної агресії з боку РФ».

Пізніше компанія запевнила, що на роботу доменів клієнтів це не вплине, однак сайт реєстратора вже не відкривається.

Видання AIN.UA зазначає, що вилучаються сервери з дата-центру, що належить компаніям «Датагруп», «Мірохост» і «НетАссіст».

Директор NIC. UA Андрій Хветкевич розповів, що вилучення проводиться за рішенням суду, проте ні керівництву дата-центрів, ні представникам компанії його не показували. «Ми намагаємося з'ясувати, що відбувається. Неофіційно я чув, що це пов'язано з тим, що у нас були зареєстровані домени якихось сепаратистських сайтів. При тому, що ми згідно із законодавством регулярно блокуємо такі ресурси, нещодавно, наприклад, заблокували Губарев.інфо», – зазначив Хветкевич. За його словами, більше інформації можна буде дізнатися, коли «Датагруп» надасть акт про вилучення обладнання.

Нагадаємо, нещодавно набув чинності закон, який забороняє міліції вилучати сервери без відповідного рішення суду.

AIN.ua також опублікувала ухвалу Печерського райсуду Києва, де вказано, що сервери вилучаються через сайти slv.org.ua, nahnews.com.ua, slavgromada.wordpress.com. Слідчі встановили, що ці домени зареєструвала NIC.UA. Обшук проводився «з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення».

Пізніше радник голови СБУ Маркіян Лубківський у своєму фейсбуці повідомив, що вилучення серверів пов'язане з операцією припинення функціонування низки інтернет-сайтів, «які використовувалися для проведення акцій інформаційної агресії з боку Російської Федерації, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

«Зазначені інформаційні ресурси були зареєстровані і функціонували за технічної підтримки афілійованих українських товариств – «NIC.UA» і «Сервіс Онлайн», – написав Лубківський.

Як відомо, компанія NIC.UA не тільки реєструє домени, але й надає послуги хостингу – ними користуються десятки тисяч сайтів уанету (серед них – Watcher, Hromadske.tv, сайт «5 каналу» та інші). Більшість з них зараз недоступні. Якщо «Громадське» і «5 канал» компанія перевела на зарубіжний хостинг, то сайт Watcher наразі конфіскований.

Пов`язані новини