Життя

Син Януковича вимагає від України компенсації за збанкрутілий банк

Життя/Син Януковича вимагає від України компенсації за збанкрутілий банк
Зберегти
Вигляд

Син колишнього президента Віктора Януковича Олександр подав позов до Європейського суду з прав людини з вимогою зобов'язати Україну виплатити йому компенсацію за втрату права власності на неплатоспроможний Всеукраїнський банк розвитку.

Про це у фейсбуці написав прес-секретар Олександра Януковича Юрій Кірасир з посиланням на реліз англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP.

Адвокат зазначив, що підставою подання позову стало рішення Нацбанку України про визнання банку неплатоспроможним.

«Підставою для подачі позову стало рішення Національного банку України від 27 листопада 2014 року про визнання ВБР неплатоспроможним. Це спричинило введення в банк тимчасової адміністрації і його фактичну експропріацію. Внаслідок цього рішення Олександр Янукович втратив право власності на 100% акцій банку», - написав адвокат.

Янукович просить Європейський суд з прав людини зобов'язати державу Україна виплатити йому матеріальну компенсацію у розмірі ринкової вартості акцій банку.

Олександр Янукович пояснює подачу позову до ЄСПЛ «неможливістю відстояти свої законні права в українських судах, які знаходяться під тиском чинної української влади і виконують політичні замовлення проти її опонентів».

Всеукраїнський банк розвитку був визнаний неплатоспроможним у зв'язку із санкціями проти його власника Олександра Януковича.

У листопаді минулого року Нацбанк ввів у банк тимчасову адміністрацію.

hromadske.tv

Пов`язані новини