Детективи НАБУ затримало сина глав Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали сина глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. 

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

«31 жовтня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою у розтраті понад 14 млн грн затримали трьох осіб: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України, представника фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків та ще одну приватну особу», — ідеться у повідомленні.

Після затримання їх мають доставити до Солом'янського суду Києва. 

Раніше, 31 жовтня стало відомо, що детективи НАБУ прийшли з обшуками до сина Авакова

НАБУ розслідує справу щодо закупівлі рюкзаків для МВС, в якій фігурував син голови МВС Арсена Авакова, від 15 березня 2016 року. Цю справу НАБУ витребувало у військової прокуратури, де вона перебувала впродовж дев’яти місяців, і за той час жоден фігурант справи не був допитаний.

Журналісти «Схем» знайшли відеозаписи, схожі на зйомки прихованою камерою в кабінеті тогочасного заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі.

На відео зафіксований діалог про закупівлю рюкзаків між нібито сином міністра Авакова Олександром та особою, схожою на Сергія Чеботаря,  в якому вони домовляються про отримання сином міністра бюджетного підряду в обхід законної процедури тендеру.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що процедура закупівлі тактичних рюкзаків для потреб антитерористичної операції була чесною і прозорою.

У лютому 2015-го року МВС закупило рюкзаки на 16,5 мільйона гривень. Одна з фірм, що виграла тендер, – маловідома компанія «Дніпровенд» у Дніпропетровську, мала відвантажити 5 тисяч одиниць товару.

У переможців тендеру було відсутнє необхідне обладнання, кваліфіковані працівники, наявність документального підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів, а закупівля була здійснена за завищеними цінами.

Журналісти згодом у розслідуванні виявили, що рюкзаки було придбано через підприємства, підконтрольні Арсену Авакову.

У справі рюкзаків Авакова було відкрито кримінальне провадження. З 2016 року ним займається НАБУ.

Навесні 2016 року НАБУ в рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії «Дніпровенд», яку пов'язують з Аваковим.  Слідчі встановили, що посадові особи МВС за попередньою змовою  вчинили розтрату державних коштів при закупівлі 6000 рюкзаків, для потреб бійців на Донбасі.

14 травня 2015 року уряд прийняв відставку заступника Авакова Чеботаря. Тоді біля будинку Сергія Чеботаря в селі Лісники напали на знімальну групу телеканалу ZIK. Як стверджують журналісти, нападниками виявились зять Чеботаря Олег Поліщук та його бізнес-партнер Сергій Гаврилко.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: