Хайсер Джемілєв вже перетнув кордон України. З міркувань безпеки, під час переміщення по РФ вони з адвокатом були не на зв'язку.

Звільнений з російської в’язниці син лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсер вже перебуває на території України.

Про це повідомив адвокат Ніколай Полозов.

«Ми з Хайсером перетнули кордон України. З міркувань безпеки, під час переміщення по РФ був не на зв'язку. Приношу вибачення всім, хто не зміг отримати оперативний коментар. Важливо те, що четвертий заручник Кремля цілим і неушкодженим доставлений додому», – написав адвокат.

Окрему подяку за допомогу і підтримку він висловив консулам України.

25 листопада Полозов повідомив, що Хайсера відпустили з російської колонії.

Нагадаємо, Хайсер Джемілєв відбував покарання в Астраханській колонії №10.

Його звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого дому в Бахчисараї вбив знайомого родини Февзі Едемова з рушниці свого батька.

Ще до анексії Криму Дніпровський суд Києва визначив для Хайсера Джемілєва міру покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Після анексії Криму російські слідчі органи розслідували його справу заново. Джемілєва вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край.

Верховний суд Росії скоротив на 1,5 роки термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським судом РФ.

10 липня 2015 року Європейський суд із прав людини ухвалив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО. Однак Росія не виконала це рішення.

Російський суд 15 вересня встановив Хайсеру адміністративний нагляд на три роки. Згідно з винесеним рішенням, йому заборонено залишати межі анексованого Криму, перебувати за межами місця проживання в Бахчисараї з 22 до 6 години ранку, за винятком випадків, пов'язаних з роботою, також заборонено перебувати в барах, кафе, ресторанах чи інших питних закладах. Син Джемілєва зобов'язаний двічі на місяць з'являтися в «орган внутрішніх справ за місцем проживання або за місцем реєстрації».

Поділитись: