Сирійська опозиція почала наступ на позиції Ісламської держави

default/Сирійська опозиція почала наступ на позиції Ісламської держави
Зберегти
Вигляд

Сили поміркованої опозиції Сирії за підримки союзу курдів розпочали наступ на позиції бойовиків Ісламської держави на північному сході Сирії.

Як повідомляє агентство Reuters, це перша спроба опозиціонерів прорвати позиції бойовиків за останні кілька тижнів. Учасники коаліції заявляють, що їхня мета - повне звільнення провінції Хасака.

Ця ділянка є стратегічною і у випадку успішного наступу, дозволить створити плацдарм для наступу на місто Ракка, яку бойовики ІД називають своєю столицею, а також частково відрізати шляхи постачання бойовиків з Іраку.

Наступ почався після того, як США заявили про готовність направити до Сирії для підтримки опозиції військових фахівців. Вони в тому числі сприятимуть організації операцій проти терористичних організацій.

Також США мають намір виділити ще 100 млн доларів сирійської опозиції, повідомив заступник держсекретаря Ентоні Блинкин.

США та Саудівська Аравія домовилися посилити підтримку поміркованої опозиції в Сирії.

Армія сирійського президента Башара Асада 8 жовтня оголосила про розгортання наступу. Росія, підтримуючи президента, офіційно проводить військову операцію в Сирії з 30 вересня, задіяні авіація і флот. США очолюють міжнародну коаліцію з боротьби проти ІД.

США, Саудівська Аравія та Туреччина відмовилися координувати свої дії з Росією у операції в Сирії.

Близько 80% авіаударів російської армії у Сирії припали на райони, які не підконтрольні Ісламській державі.

Москва заявляє, що її головна мета — перемогти визнану Заходом терористичну організацію ІДІЛ.

Кремль щодня витрачає на військову операцію у Сирії мінімум 2,4 мільйони доларів.

hromadske.tv