Сирійська опозиція погодилася на перемир’я за умови припинення вогню

default/Сирійська опозиція погодилася на перемир’я за умови припинення вогню
Зберегти
Вигляд

Представники сирійської опозиції погодилися на можливе перемир’я за умови, що союзники режиму президента Сирії Башара аль-Асада, включаючи Росію, припинять вогонь, буде знята облога міст, а також забезпечена вільна доставка гуманітарної допомоги на всій території країни.

Про це йдеться у заяві сирійського Високого переговорного комітету, передає «Радіо Свобода».

Як наголошується, різні опозиційні фракції домовилися почати консультації щодо перемир’я за допомогою міжнародних посередників. При цьому Організація Об’єднаних Націй має гарантувати припинення вогню Росією та Іраном, а також самостійними воєнізованими загонами і проурядовими силами.

Раніше сьогодні Євросоюз запропонував створити в Сирії особливі зони для захисту цивільного населення, а також для полегшення ситуації з біженцями в Туреччині. Водночас у Радбезі ООН відхилили російську резолюцію щодо Сирії.

З 2011 року в Сирії триває громадянська війна. На боці опозиції виступають США, режим уряду Башара Асада підтримує Росія. Третя сила – угруповання «Ісламська держава». Частину території Сирії контролюють курди та «Аль-Каїда».

/фото anna-news.info