Сирійська опозиція прибула на мирні переговори до Женеви

default/Сирійська опозиція прибула на мирні переговори до Женеви
Зберегти
Вигляд

Делегація, яка представляє основні опозиційні сили Сирії, прибула до Женеви на переговори щодо вирішення сирійського конфлікту.

Речник делегації заявив, що опозиціонери не вестимуть переговори із сирійським урядом, допоки не виконають їхніх вимог - не припинять авіаудари та блокади міст.

Очікується, що представники опозиції зустрінуться із спеціальним посланцем ООН щодо Сирії Стефаном ді Містурою у неділю.

Опозиційний «Вищий комітет з переговорів», який підтримує Саудівська Аравія, погодився взяти участь у переговорах лише пізно ввечері у п'ятницю. Це сталось невдовзі після того, як до Женеви прибула делегація сирійського уряду та провела попередні переговори із паном Містурою.

Очікуються, що ці переговори за посередництва триватимуть шість місяців. Делегації перебуватимуть в різних кімнатах і між ними ходитимуть представники ООН.
Пріоритетами переговорів є припинення вогню, доставки гуманітарної допомоги та боротьба з угрупуванням «Ісламська держава».

Напередодні опозиція погрожувала бойкотувати переговори під егідою ООН.

Перемир'я є головною метою цих переговорів. До нього входить встановлення перехідного періоду, який, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН, має закінчитися виборами.

Попередні переговори припинилися в лютому 2014 року після двох раундів. ООН звинуватила уряд через відмову обговорити вимогу опозиції про відставку Башара Асада.

/фото ekurd.net/