Війна

Сирійському Алеппо загрожує повне зруйнування до кінця року – ООН

Війна/Сирійському Алеппо загрожує повне зруйнування до кінця року – ООН
Зберегти
Вигляд

Інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Таке припущення зробив спецпредставник ООН по Сирії Стаффан де Містура, передає BBC.

Він звернувся до влади Росії та Сирії із проханням припинити бомбардування. «Там знаходиться близько 275 тисяч мирних жителів, 100 тисяч з яких – діти», – заявив він.

Також де Містура звернувся до опозиційного режиму сирійського президента Асада екстремістського угрупування «Фронт ан-Нусра» із проханням відвести війська з території Алеппо задля надання гуманітарної допомоги жителям міста.

«Якщо ви вирішите піти із честю – я особисто готовий вас супроводжувати. В іншому разі, тисячі цивільних осіб, не терористів, будуть вбиті, багато хто буде поранений. Це те, що ми, світ, побачимо, коли будемо зустрічати Різдво або Новий рік, якщо все буде так продовжуватися», – сказав Містура.

За офіційними даними BBC, за останні два тижні в результаті авіанальотів там загинуло 376 мирних жителів та близько 1 266 людей було поранено. Серед них є діти.

Перемир’я у Сирії, встановлене за посередництва США і Росії, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою. США звинувачують в інциденті російських військових і не виключають накладання нових санкцій.

Пов`язані новини