ENRU

Сирійський уряд затвердив план відновлення Алеппо

Сирійський уряд Башара Асада затвердив поетапний план робіт з відновлення інфраструктури та промисловості у зруйнованому в ході протистояння з озброєною опозицією міста Алеппо. Про це повідомляє Reuters.

Місто, яке протягом кількох років утримували сирійські повстанці, серйозно постраждало в ході авіаударів з боку сирійсько-російської коаліції. Житлові будинки, медичні установи були зруйновані до того часу, поки уряд не повернув фортецю опозиції під свій контроль.

Уряд заявив про підготування плану щодо постачання електроенергії, води та палива, а також відновлення будівель та доріг. Згідно з заявами сирійської влади, протягом найближчих шести місяців також буде відновлено роботу 50 шкіл.

План також включає відкриття п’яти центрів охорони здоров’я, а також відновлення роботи міжнародного аеропорту, а також 18 км залізничних колій.

До війни Алеппо був найбільш густонаселеним містом, а також діловим та промисловим центром країни. Сирійський уряд заявляє, що поверне цей статус для міста.

Нагадаємо, евакуація населення зі східного Алеппо завершилась 22 грудня. В результаті сирійський уряд повертає контроль над містом, що має для нього стратегічне значення. 

Раніше ООН повідомляла, що зі східного Алеппо евакуювали 19 тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ті, хто вижили в облозі: свідчення лікарів та волонтерів, які повернулися з західних передмість Алеппо»