Сирійці готують проти росіян атаки шахідів (огляд преси)

default/Сирійці готують проти росіян атаки шахідів (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Голландське слідство причин катастрофи рейсу MH17 підтвердить, що літак «Малайзійських авіаліній», який впав на сході України минулого року, було збито ракетою російського виробництва класу земля-повітря – БУК.  Звіт Голландської Ради безпеки, яка наглядає за питаннями безпеки на усіх видах транспорту, опублікують у вівторок. Буде також опубліковано результати часткової реконструкції Боїнгу 777, яку було проведено з уламків на місці падіння... Звіт має покласти край спекуляціям, що літак буцімто збила ракета класу повітря-повітря, яку випустив український літак-винищувач. Це одна із тих численних суперечливих теорій, яку висунув Кремль з метою відвернути увагу від проросійських повстанців, яких багато хто обвинувачує у атаці», - пише The Sunday Times. 

«Через день після найстрашнішої терористичної атаки у сучасній історії Туреччини, яка забрала життя майже ста людей, тисячі людей зібрались у неділю в центрі Анкари на скорботний мітинг. Вони поклали гвоздики на місце теракту та висловили обурення діями уряду. На мітингу були переважно курди, які і стали головними жертвами двох потужних вибухів. Вони були здійснені проти мирної акції в суботу. Вчора люди, які зібрались, махали прапорами та направили своє обурення проти турецької держави, яку і вважають винуватцем за криваву бійню», - пише The New York Times. Один із курдських активістів Екім Ерташ сказав газеті, що за останні 4 місяці вже було три схожих замахи проти курдів і ніхто не поніс відповідальності. «Нам потрібні відповіді. Нам треба знати, чому уряд дозволяє подібні атаки саме проти курдів», - заявив Ерташ. 

«Після більше, ніж тижня авіанальотів сирійські повстанці планують удар у відповідь через подвійних агентів та терористів-смертників. «Спочатку ми витримаємо авіабомбардування, а потім спробуємо послабити Росію всіма можливими способами. Зокрема через рекрутування агентів із лав режиму, щоб ті надали нам інформацію про дислокацію росіян та військ режиму», - повідомив телефоном The Daily Beast капітан Рашид аль-Хурані із Руху за визволення Хомсу. Це угруповання, яке є крилом підтримуваної США Вільної армії Сирії, схоже готове застосовувати тактику у стилі Ісламської держави. «Ми проведемо операції з використанням шахідів», - сказав аль-Хурані, використовуючи ефемізм для атак смертників. 

«У норвезькому Ліллехаммері на конференції Глобальної мережі журналістів-розслідувачів оголосили переможців шостої премії Global Shining Light Award. Премія присуджується журналістам-розслідувачам, які працюють в складних умовах у країнах, що розвиваються та зазнають прямих погроз і тиску. Премія розглядала 76 матеріалів з 34 країн світу за період з 1 січня 2013 по 31 грудня 2014 року. Переможцями стали дві серії журналістських розслідувань. Перша - «Не святі союзи», про Чорногорію як мафіозну державу. Її провів Центр з дослідження корупції та міжнародної злочинності. Друга серія – «Імперія попелу» бразильської Gazeta do Povo про контрабанду тютюнових виробів та організовану злочинність в Південній Америці. Журі також присудило власну премію на відзнаку роботи української команди журналістів у проекті YanukovychLeaks за колективну роботу у викритті корупції колишнього українського президента-втікача», - повідомляє сайт Глобальної мережі журналістів-розслідувачів. 

hromadske.tv