Комісія із питань вищого корпусу державної служби проведе конкурс на заміщення вакантних посад категорії А, зокрема на посади державних секретарів.

Комісія із питань вищого корпусу державної служби проведе конкурс на заміщення вакантних посад категорії А — зокрема, заступника державного секретаря Кабміну, керівника Фонду держмайна та керівника апарату Антимономольного комітету. Про те, як відбувається відбір на посаду державних секретарів розповів у ефірі Громадського координатор моніторингової місії ДоброЧесно Микола Виговський.

За словами Виговського, про об’єктивність у конкурсах не може бути й мови, оскільки 50% балів, які можуть набрати кандидати, зараховуються на співбесіді, яка має можливість надати їх «потрібному» кандидату.

«Якщо не змінити правила конкурсу, ми і надалі матимемо ситуацію, коли виграють люди зі старої системи, корупціонери і так далі. Ситуація трошки сумна.  З одного боку, це добре, що конкурси відбуваються, але з іншого боку, на цих конкурсних доборах є всі можливості, щоб протягнути потрібних людей», — зазначив він.

На переконання Виговського, саме так перемогли у конкурсах керівник Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко і держсекретар міністерства внутрішніх справ Олексій Тахтай.

«Такі ситуації повторюються. Є публічні інтереси і непублічні інтереси. Бути центром впливу це непублічний інтерес Кабінету міністрів. Нам треба змусити Кабмін змінити порядок проведення конкурсів своєю постановою. Це дуже просте рішення, проте йому будуть опиратися», — додав він.

Як зазначив Виговський, громадськість готова напрацювати якісну систему добору кандидатів, якщо Кабмін проявить політичну волю та прийме рішення про відкритість конкурсного процесу.

Поділитись: