Війна

Ситуацію на Донбасі неможливо вирішити лише у мінському форматі – посол у Франції

Війна/Ситуацію на Донбасі неможливо вирішити лише у мінському форматі – посол у Франції
Зберегти
Вигляд

Мінські переговори є своєрідним вимушеним кроком в процесі врегулювання конфлікту на Донбасі, але вони наразі є єдиною платформою для політичного діалогу.

Про це в ефірі Громадського розказав надзвичайний і повноважний посол України у Франції Олег Шамшур.

«Я би сказав, Мінськ є жорсткою необхідністю, таким вимушеним кроком, але, безумовно він наразі лишається єдиною площадкою для політичного просування вперед задля вирішення ситуації», – сказав він.

Проте, за його словами, цю ситуацію не можна вирішити лише дипломатичними засобами в такій же мірі, як її не можна вирішити і лише за допомогою військового протистояння.

«Потрібна дипломатія, потрібен примус щодо Росії – і звідси важливість санкцій. Потрібен розвиток військово-технічного співробітництва, тобто, надати Україні засоби захисту. Потрібна макроекномічна допомога Україні», – сказав він.

Шамшур вважає, що Мінські переговори можливо реалізувати лише за бажання і готовності Росії, чого на даний момент немає.

В свою чергу, надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко зауважила, що в Лондоні розуміють до «тупику» Мінський процес завела Росія.

«Тобто від України ніхто не очікуватиме, що вона проводитиме вибори, коли на її території стоять танки», – сказала вона.

Пов`язані новини