Життя

Сивий: «З бійцями 93-ї бригади ми разом з'їли багато солі»

Життя/Сивий: «З бійцями 93-ї бригади ми разом з'їли багато солі»
Зберегти
Вигляд

Добровольці ОУН вирішили об`єднатися з 93-ю бригадою, оскільки з ними «багато солі з`їли». Виконували всі накази 93-ї. Всі, окрім одного - заходити до аеропорту через пункт сепаратистів. ОУНівці зайняли іншу територію. «Коли був наказ заходити в аеропорт через «сєпарський» пропускний пункт, ми цього наказу не виконали. Ми зайшли на метеостанцію без дозволу «сєпарів», скажімо так. Ми тримали метеовишку до наказу про відхід», розповідає Андрій з позивним «Сивий», який зараз є заступником командира батальону ОУН.

Каже, українська влада несправедливо називає добровольців «незаконними формуваннями», адже саме ці люди і прийшли до влади завдяки добровольцям. «Вони бояться давати зброю людям вмотивованим , бо розуміють, добровольці не люблять сьогоднішню владу. Тому що вона не виконує своїх обіцянок».

Підрозділи, які називають законними, не виконують поставлених задач, каже «Сивий». Бо не мають мотивації. Після невдалої мобілізації державні підрозділи ЗСУ укомплектовані лише на 20-30%. «Ті що ж люди, вони намагаються триматися поближче до кухні, подалі від фронту», впевнений Андрій «Сивий».

Добровольці, які хочуть боронити державу, вимушені стикатися зі складнощами через бюрократію. Потрібно зібрати чимало документів, перш ніж дозволять воювати. На думку «Сивого» потрібен лише один документ: «Контракт – ось основне. Є паспорт громадянина України, є ідентифікаційний код, військовий квиток – все. Людина військовозобов`язана, будь ласка, оформляйте. Один має бути документ».

Якщо 93-я бригада отримає наказ відійти, ОУНівці вимушені будуть або скоритися, або вступити у протирічча з законом. Але щоб боротися за свободу України, каже «Сивий», вони готові з ким завгодно піти на співпрацю.

hromadske.СХІД

Пов`язані новини