Тайвань помітив рекордну кількість кораблів Китаю у водах навколо острова

Міністерство оборони Тайваню заявило, що з 14 по 15 липня зафіксувало у водах навколо острова 16 військових кораблів Китаю.

Про це пише CNN.

Це найбільша кількість китайських кораблів поблизу Тайваню із серпня 2022 року, відколи Міністерство оборони цієї країни публічно повідомляє про активність Народно-визвольної армії Китаю біля своїх кордонів.

Активність кораблів тривала протягом 24 годин, ставши закінченням навчань, які стартували на початку минулого тижня (10–16 липня), зазначило CNN.

Водночас китайські державні медіа похвалили діяльність своїх військово-морських сил та підтвердили, що «побито рекорд за кількістю суден, залучених до навчань у регіоні», повідомляє Global Times.

Проте ані Міністерство оборони Тайваню, ані видання Global Times не наводять деталей про те, які саме військові кораблі перебували у водах навколо Тайваню.

Китайське державне медіа писало, що навчання «імовірно включали тренування амфібійного десанту», а стаття супроводжувалася фотографією амфібійного десантного корабля ВМС, яка, за їхніми словами, була зроблена «під час недавніх тренувань із реальних бойових дій».

Крім того, у середині минулого тижня (10–16 липня) 73 китайські літаки впродовж 72 години або перетнули середню лінію Тайванської протоки — неформальну демаркаційну точку, яку Пекін не визнає, але до недавнього часу в основному дотримувався, — або потрапили до південно-східних чи південно-західних частин авіаційної зони ідентифікації повітряної оборони острова, додало CNN.

У чому суперечка Тайваню і Китаю?

Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни та два адміністративні райони — Гонконг і Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань і заснували там свою владу.

Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб установити дипломатичні відносини з КНР, інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою — і навпаки.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.

США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю та військову техніку.