Війна

Таліби увійшли в північноафганське місто Кундуз

Війна/Таліби увійшли в північноафганське місто Кундуз
Зберегти
Вигляд
lead

Таліби увійшли в північноафганське місто Кундуз майже через рік після того, як на деякий час захопили його. Про це повідомляє Reuters.

Командир поліції в Кундузі Шир Алі Камавал заявив, що напад розпочався близько опівночі. Бої йшли в середині міста та на околицях, деякі таліби окопалися в будинках. Свідки повідомляють, що таліби увійшли в місто з чотирьох напрямків.

Бригадний генерал Чарльз Клівленд, прес-секретар сил НАТО в Афганістані, заявив у Кабулі, що готовий надати військову підтримку в разі потреби.

Боротьба посилюється по всій країні, а напад на Кундуз, за день до великої конференції донорів у Брюсселі, підкреслює ситуацію хиткої безпеки перед здатністю талібів атакувати важливі об'єкти.

Урядові сили, що б'ються спільно з обмеженим контингентом НАТО після завершення основної міжнародної військової місії у 2014, контролюють загалом дві третини країни.

Згідно заяви поліції Кундузу, таліби зайняли багато цивільних будинків, тому операцію з витіснення бойовиків будуть проводити дуже ретельно. Зараз сили безпеки готуються до неї.

З центру Кундузу повиїжджали громадяни, всі крамніці зачинено. Таліби спалили кілька контрольно-пропускних пунктів, але фактично там не було бойових дій — сили безпеки утримувалися від стрільби у центрі міста.

Свідки зазначають, що бачили, як бойовиків Талібану, озброєні автоматами Калашникова, кулеметами і гранатометами, йдуть по безлюдним вулицям міста, проникають в будинки і займають позиції на дахах.

Згідно заяв самих талібів, вони захопили чотири державні контрольно-пропускні пункти в Кундузі і вбили кількох солдат.

Відновлення атак на Кундуз змусило чиновників скасувати жалобну церемонію щодо зруйнованого авіаударом США госпіталю міжнародної благодійної організації Лікарі без кордонів (MSF).

Ззагалом бойовики активізувалися в багатьох районах Афганістану. Минулорічне захоплення Кундузу стало найсерйознішою поразкою уряду після виведення з країни більшості міжнародних військ у 2014.

Зусилля, спрямовані на пожвавлення мирних переговорів з талібами, не дали результатів, але міжнародні партнери Афганістану, як очікується, цього тижня схвалять надання фінансової підтримки уряду на наступні чотири роки під час засідання в Брюсселі.

Пов`язані новини