1 квітня — це не лише день жартів про білу спину. Цього дня у Києві відкриється вже 14-ий фестиваль «Французька весна», що наповнить 9 міст вуличними перформансами, виставами та кіно. Цього року фестиваль проходитиме у Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Одесі, Рівному, Харкові, Бердичеві та Івано-Франківську.

1 квітня — це не лише день жартів про білу спину. Цього дня у Києві відкриється вже 14-ий фестиваль «Французька весна», що наповнить 9 міст вуличними перформансами, виставами та кіно. Цього року фестиваль проходитиме у Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Одесі, Рівному, Харкові, Бердичеві та Івано-Франківську.

Ми вибрали 7 подій цьогорічної «Французької весни», на які варто звернути увагу. Вони дуже різні — від традиційних фільмів про кохання до новаторських танців з екскаватором.

Вуличне мистецтво. Вистава-відкриття «Галілео» від компанії Deus Ex Machina

1 квітня, 20.30

Софійська площа, вхід вільний

Відкриватиме фестиваль циркова вистава «Галілео». Її головна особливість — механічні конструкції, що використовуються для акробатичних трюків. Головною темою постановки стане розповідь про Сонячну систему.

Виставу виконає Compagnie Deus Ex Machina — мистецький колектив, що спеціалізується на створенні вуличних вистав для дорослих і дітей з елементами цирку, піротехніки, повітряних структур. «Галілео» — уже четверта постановка в репертуарі компанії.

Музика. Концерт Тріо Бенжамена Фоглуара

5 квітня, 20.00

Sentrum

Марсельське джазове тріо Benjamin Faugloire Project вже встигло завоювати рідну Францію і тепер повертається до Києва. Колектив з’явився у 2006-му і з тих пір випустив три альбоми. За словами критика французького джазового журналу «Jazzman»: «Прослуховування цієї музики здатне зробити вас на кілька років молодшими».

Танець. «Переміщення/Motion», сучасний балет з елементами брейкінгу

24 квітня, 19.00

Київський національний театр оперети

Французький інститут в Україні об'єднав французького хореографа з українськими бі-боями та Київським театром оперети. Вийшов сучасний балет «ПЕРЕМІЩЕННЯ/MOTION». Прем'єра вже відбулася у лютому 2017-го року, а під час Французької весни колектив влаштує тур містами України.

Вулична вистава. «Незвичайний транспорт», дует танцюриста і машини-екскаватора від компанії Beau Geste

29 квітня, 15.00 та 17.00

Арка Дружби народів

Закривати фестиваль буде незвична інтерпретація казки «Красуня і Чудовисько», де роль Чудовиська виконає звичайний екскаватор.

Кіно. Анімаційне «Життя кабачка»

Цьогорічний номінант на «Оскар» у номінації «Найкращий анімаційний фільм» розповідає про життя дев’ятирічного хлопчика на ім’я Ікар в дитячому будинку. Це вже друга адаптація роману Жиля Періса «Автобіографія Кабачка», першою був французький міні-серіал з такою назвою. Картина отримала одразу дві премії «Сезар» — «Найкращий дебютний фільм» і «Найкращий сценарій».

Кіно. Такий французький «Рок’н’ролл»

Оригінальний та іронічний фільм від Гійома Кане, який розповідає про 43-річного режисера, що втратив популярність, проте все ще намагається повернути собі славу і рок’н’рольний дух. Головні ролі подружньої пари виконали сам Кане та його партнерка Маріон Котіяр.

Театр у кіно. «Мізантроп» Мольєра у постановці «Comedie Francaise»

Якщо британський театр уже не перший сезон з’являється в українському кіно, то вистави французького театру — це щось нове. На екрані кінотеатру «Київ» покажуть одну з найвідоміших п’єс Мольєра — «Мізантроп» в постановці режисера Клемана Ерв’є-Леже. Історія розповідає про юнака Альцеста, що закоханий у дівчину Селімену і намагається завоювати її увагу попри всі інтриги світського світу. Шукайте деталі вистави та квитки тут.

Більше подій «Французької весни» — на сайті.

Поділитись: