«Танго може танцювати кожна людина. Зовсім не обов’язково мати ідеальну будову тіла чи бути красенем з довгими ногами», — вважає Олексій Гаврись, учасник АТО, який організував школу танго Aliento del Tango («Подих танго») в Києві.

Після демобілізації Олексій вирішив покликати у свою школу військових, котрі повернулися зі сходу.

«Вже ближче до «дембеля» у мене виникла ідея запросити солдат та офіцерів, які воювали в АТО, щоб вони займалися тут абсолютно безкоштовно», – розповідає він.

Олексій вважає танго дієвим способом психологічної й фізичної реабілітації та адаптації: «Я хочу, щоб до нас приходили люди, які обожнюють аргентинське танго. І щоб серед них було все більше тих, хто пройшов військову службу, бойові дії і тих, хто потрапив під обстріли».

Віктор Кардаш в результаті вибуху міни втратив ногу, однак це не завадило йому прийти до Олексія вчитись танцювати танго.

«Через місяць після ампутації я познайомився з дівчиною, а згодом зробив їй пропозицію одружитись. Вона погодилась. Я вирішив показати, що зможу затанцювати наш перший весільний танок. Я думаю, все можливо. Все в наших руках. Так, є певні обмеження, однак коли ти цим займаєшся, то показуєш, що обмежень насправді немає, вони лише в тебе в думках», — розповідає він.

АБІЛІТАЦІЯ – документальний спецпроект Громадського про людей, які пережили війну на сході України, але знайшли в собі сили та приховані резерви, щоб жити повним життям та стати затребуваними та корисними в суспільстві. Це історії про вмотивованість, впевненість, віру та силу духу людей, які попри всі перепони змогли віднайти своє місце у житті.

Поділитись: