Тарута заявив, що Ахметов безкоштовно вийшов із корпорації «Індустріальний союз Донбасу», а Щербань не був її акціонером

Голова ради директорів «Індустріального союзу Донбасу» та ексдепутат Сергій Тарута розповів, що олігарх Рінат Ахметов вийшов із корпорації безкоштовно — він не отримав активів чи грошей.

Про це він заявив в інтерв'ю «Економічній правді».

Тарута зазначив, що Ахметов вийшов з «Індустріального союзу Донбасу» в серпні 1996 року після того, як податкова нарахувала компанії штрафи. Він стверджує, що нинішній олігарх за вихід з ІСД не отримав ні грошей, ні активів.

«Ахметов вийшов з ІСД безкоштовно. Коли в ІСД входив "Донгорбанк" (належав Ахметову), його статутний фонд був 240 тисяч доларів і не було взагалі жодних активів. Тоді не стояло питання прибутку корпорації... Тому коли "Донгорбанк" виходив з ІСД, йому нічого за це не заплатили», — заявив Тарута.

Крім того, за його словами, «найбагатша людина України 90-х» Євген Щербань не був акціонером ІСД. Він стверджує, що після виходу компаній Ахметова акції належали компанії бізнесмена Віталія Гайдука, компанії самого Тарути, Торгово-промисловій палаті, Академії інженерних наук та Академії економічних наук.


У 2013 році Сергія Таруту допитали в межах судового процесу над Юлією Тимошенко, якій закидали замовне вбивство Євгена Щербаня. На той момент Тарута був одним зі співвласників компанії «Індустріальний союз Донбасу», яку оцінювали в 1 млрд доларів. У суді з’ясувалося, що Щербань-старший таки був засновником ІСД й опосередковано — акціонером.

«Частку Щербаня (в ІСД — ред.) перевідступили. Було рішення про безоплатну передачу частки приблизно у 80%. З боку Щербаня був акціонер, який підписав», — заявив тоді в суді Тарута.

У той період сини Щербаня почали розслідування: хто і як перевідступив частку в компанії, яку вони мали отримати як спадкоємці загиблого, і як цю частку отримав Тарута, який був в ІСД найманим менеджером. Саме про цю історію розповідає документальний фільм «Спадкоємець».

«Історія про те, як одні люди створювали бізнес, а зрештою заволоділи бізнесом інші. І відбулося це лише завдяки вбивству», — каже у фільмі Євген Щербань-молодший.