Світ

Таїланд не депортує дівчину, яка втекла з Саудівської Аравії через страх бути вбитою родичами

ВВС
Світ/Таїланд не депортує дівчину, яка втекла з Саудівської Аравії через страх бути вбитою родичами
Зберегти
Вигляд
Голова імміграційної поліції Таїланду відмовився депортувати 18-річну Рахаф Мухаммед аль-Кунун з Саудівської Аравії, яка втекла з країни через побоювання, що її сім’я може вбити її, оскільки вона відмовилась від ісламу.

Раніше представники імміграційної служби намаглися повернути дівчину в Кувейт, де проживає її сім’я. Проте Рахаф Мухаммед аль-Кунун забарикадувалася у готелі аеропорту та вимагала зустрічі з правозахисниками з ООН.

7 січня влада Таїланду надала їм доступ до дівчини, зазначила прес-секретарка управління ООН у справах біженців Мелісса Флемінг. Однак деталі зустрічі вона не повідомляла «з міркувань конфіденційності та безпеки».

Рахаф стверджує, що її сім’я вб’є її, бо вона відмовилася від ісламу.

«Моє життя у небезпеці. Моя сім’я погрожує вбити мене за буденні речі», — розповіла дівчина.

Про ситуацію медіа дізналися з соцмереж дівчини. Окрім неї самої, аккаунт у Twitter веде також її подруга.

Дівчину затримали 5 січня в аеропорту Бангкока через нібито невиконання вимог для візи у Таїланд. ВВС зазначає, що її затримав дипломат з Саудівської Аравії, забравши її паспорт. Водночас посольство країни у Таїланді заявляє, що таких повноважень у його співробітників немає, а затримали її представники тайської влади.

Сама Рахаф заявила, що ніколи не хотіла потрапити у цю країну, а в аеропорту мала пересісти на літак до Австралії. Там Рахаф планувала просити притулку.

Правозахисники з Human Rights Watch також стверджують, що у дівчини був квиток в Австралію і вона не хотіла залишатися в Таїланді. Директор HRW в Азії Філ Робертсон висловив думку, що влада Таїланду співпрацювала з Саудівською Аравією, оскільки дипломат зустрів дівчину прямо з літака.

Свобода релігії у Саудівській Аравії не захищено на законодавчому рівні. Якщо людина приймає іншу віру, її можуть звинуватити у відступництві, що карається смертю. Рахаф можуть також звинуватити й у тероризмі, оскільки закони королівства складені так, що шкода репутації країни, громадському устрою чи «атеїстичних поглядах» може бути злочином.

Пов`язані новини