Життя / Спорт

Телеканал ARD випустив новий фільм про допінг на Олімпіаді-2008 в Пекіні

3 квітня, 2017 10:33
Життя/Спорт/Телеканал ARD випустив новий фільм про допінг на Олімпіаді-2008 в Пекіні
Зберегти
Вигляд
Німецький телеканал ARD в неділю, 2 квітня, показав документальний фільм про повторну перевірку допінг-проб ряду ямайських легкоатлетів, взятих під час Олімпіади-2008 в Пекіні.

Німецький телеканал ARD в неділю, 2 квітня, показав документальний фільм про повторну перевірку допінг-проб ряду ямайських легкоатлетів, взятих під час Олімпіади-2008 в Пекіні.

Як говориться в фільмі, в допінг-тестах було в невеликих кількостях виявлено заборонену речовину кленбутерол.

При цьому, за інформацією ARD, Міжнародний олімпійський комітет і Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вирішили не починати розслідування з даного приводу.

Журналісти вказують на те, що і в МОК, і у WADA знали про те, що сталося, але навмисно вирішили не давати хід справі. Також у фільмі наводяться слова гендиректора WADA Олів'є Нігглі, який підтвердив, що знає про наявність вкрай малого вмісту кленбутерола в пробах ямайців.

У самому МОК на запит ARD відповіли, що мінімальний вміст кленбутерола було знайдено не тільки у ямайських спринтерів, а й у інших спортсменів з різних країн. У МОК також дійшли висновку, що потрапляння кленбутерола в організм сталося через заражені продукти тваринного походження, які спортсмени могли споживати в Пекіні.

У фільмі також показаний розмова з мексиканським тренером з фізпідготовки Анхелем Ередіа, відомим своїм темним допінгових минулим. Ередіа заявив, що тренери збірної Ямайки перед початком Ігор зверталися до нього з проханням проконсультувати з приводу кленбутерола.

Нарешті, автор фільму бере інтерв'ю з засновником WADA Річардом Паундом, який розкритикував МОК за спробу приховати імена викритих спортсменів.

Нагадаємо, що згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Раніше повідомлялося, що тисяча російських спортсменів причетна до допінгової змови.

Також зазначалося, що Росія відмовилась проводити два Кубки світу через допінговий скандал.

Водночас російські чиновники вперше визнали існування допінгових махінацій, що вплинули на головні спортивні змагання світу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини