Життя / Здоров'я

Телемедицину почнуть впроваджувати в п’яти областях

МОЗ
Життя/Здоров'я/Телемедицину почнуть впроваджувати в п’яти областях
Зберегти
Вигляд
У п’яти областях — Харківській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській та Рівненській — у 2019 році розпочнуть впроваджувати телемедичні технології у тестовому режимі. Ці 5 перших областей отримали рекомендації щодо впровадження телемедицини в сільській місцевості. Їх розробили за підтримки Уряду Канади та Світового банку.

Основна мета проекту — надати людям, які живуть у сільській місцевості, доступ до найкращих обласних лікарів, заявляють у Міністерстві охорони здоров'я. Насамперед, йдеться про спеціалістів, які надають медичні послуги за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороб органів дихання, ендокринологічних та дерматологічних захворювань.

«Мета змін — не будівництво нових амбулаторій або встановлення медичного обладнання. Ми говоримо про зменшення смертності людей і кількості нових захворювань, водночас — збільшення кількості людей, які підлягають моніторингу після перенесених хвороб. І головне — збільшення тривалості життя українців безпосередньо в сільській місцевості», — зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Регіональні консультанти, які долучаться до впровадження телемедицини в пілотних областях, отримуватимуть доплати. Організацією та впровадженням проекту на місцях займатимуться регіональні департаменти охорони здоров’я (ДОЗ).

Телемедицина — це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). 

Пов`язані новини