Галактика UGC 12588
Фото:

Hubble

Орбітальний телескоп Hubble зробив знімок галактики нестандартної форми, яка схожа на булочку з корицею. Принаймні такі асоціації виникли в експертів NASA та ESA — американського та європейського космічних агентств, які оперують телескопом.

Про це йдеться на сайті Hubble.

Галактика UGC 12588 не просто нагадала спеціалістам булочку і вони вирішили її показати, вона цікава своєю незвичною формою. Галактика не схожа на найпоширеніші види — у неї немає ані так званого бару (перемички) посередині з великої кількістю зірок, ані традиційної спіралеподібної форми.

«Замість цього для спостерігача її круглий, білий та здебільшого неструктурований центр робить галактику більш схожою на булочку з корицею, ніж на мегаструктуру з зірок та газу в космосі», — йдеться у повідомленні.

UGC 12588 розташована у сузір’ї Андромеди в північній півкулі. Як пояснюють експерти, її класифікували як спіральну галактику, проте, на відміну від класичного зображення, великі рукава зірок та газу дуже тьмяні, непомітні та щільно обвивають центр.

Як пояснюють науковці, найчіткіші зображення спіральних рукавів дають блакитні зірки, розташовані по краях галактики. Зазвичай це райони, в яких відбувається активне зореутворення.

Поділитись: