Американська тенісистка Серена Вільямс після поразки на змаганнях US Open заявила, що суддя під час фіналу несправедливо її оштрафував.

Американська тенісистка Серена Вільямс після поразки на змаганнях US Open заявила, що суддя під час фіналу несправедливо її оштрафував.

Про це повідомляє Al-Jazeera.

Під час першого сету суддя Карлос Рамос виніс попередження за підказку від тренера, яка заборонена на турнірах «Великого Шолома», а в другій партії американку оштрафували на очко і винесли друге попередження за те, що вона розбила свою ракетку.

У суперечці з суддею Вільямс назвала Рамоса «злодієм», за що у неї забрали один ґейм, що збільшило відрив японки від американки.

Під час прес-конференції після гри Вільямс звинуватила суддю Карлоса Рамоса в сексизмі.

«Я бачила, як інші тенісисти називали суддей різними словами», — заявила вона.

«Він ніколи не забирав ґейм у чоловіка, за те що той його назвав злодієм», — сказала Вільямс.

Вона зазначила, що це видалося їй «сексистським зауваженням».  

У ЗМІ виникли обурення та дискусії щодо ситуації, що склалась після фіналу.

«Неприємна сцена затьмарила блискучу гру Осаки (переможиці турніру — ред.), яка тихо плакала під час церемонії, котра мала стати коронацією нової зірки жіночого тенісу», — написав спортивний кореспондент the Wall Street Journal Том Перотта.

Для 20-річної японської тенісистки Наомі Осаки ця перемога стала першим титулом серії «Великого Шолому». Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе привітав свою співвітчизницю на своїй сторінці в Twitter.

Колишня ракетка світу номер один Біллі Джин Кінґ стала на захист Серени Вільямс, заявивши, що в великому тенісі присутні «двійні стандарти» для чоловіків і жінок, а те, за що чоловіка вважають «відвертим», жінку вважатимуть «істеричною».

Мешканка британського міста Ашфорд, що у графстві Кент, звинуватила виробника шапки своєї доньки у сексизмі.

Японську компанію Nikon звинуватили в сексизмі через рекламну акцію, присвячену 32 професійним фотографам з усього світу —  серед перерахованих авторів не було жодної жінки.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: