Світ / Європа

Теракт у Манчестері стався через помилку спецслужби MI5 — доповідь парламенту Британії

BBC
Світ/Європа/Теракт у Манчестері стався через помилку спецслужби MI5 — доповідь парламенту Британії
Зберегти
Вигляд
Британська спецслужба MI5 визнала, що її «повільні дії» не дозволили відвернути теракт у Манчестері на концерті співачки Аріани Гранде 22 травня 2017 року, в результаті якого загинули 22 людини.

Про це йдеться у доповіді комітету з розвідки та безпеки парламенту Великої Британії.

Спецслужба визнала, що недостатньо швидко перевіряла Салмана Абеді — смертника, який здійснив вибух — коли той повернувся з Лівії. Правоохоронці планували переглянути ризики, пов’язані з Абеді, але не встигли цього зробити.

Також у документі зазначається, що Абеді відвідував у в’язниці засудженого за екстремізм, але спецслужби не звернули на це увагу.

«На нашу думку, засуджені за екстремізм не повинні мати можливості підтримувати зв’язок з особами, уразливими до екстремізму», — наголосили депутати.

Водночас у доповіді ідеться, що з того часу правоохоронці вже змінили систему своєю роботи, аби краще виявляти потенційних екстремістів.

Як повідомляє BBC, деякі родичі загиблих заявили, що влада повинна «винести урок» з цього випадку, водночас інші роздумують над подачею позову до MI5.

Нагадаємо, 22 людини загинули і 59 дістали поранення в результаті вибуху в залі Manchester Arena, що стався після концерту американської співачки. Пізніше з'ясувалось, що вибух стався поблизу стадіону.

Поліція визначила, що вибух здійснив смертник. Відповідальність за теракт у Манчестері взяла на себе «Ісламська держава».

Поліція Манчестера опублікувала фото смертника Салмана Абеді з камер спостереження.

Пов`язані новини