Громадське зібрало реакцію світу на те, що відбувалося сьогодні у Єгипті.

На півночі Єгипту 9 квітня пролунало два вибухи, в результаті яких загинули більше 40 людей та близько 100 були поранені. Перший вибух стався у коптській церкві Святого Георгія в місті Танта, що знаходиться на півночі від Каїра. Другий — біля церкви в Александрії.

Відповідальність за теракти взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава».

Президент країни Абдель Фаттах аль-Сісі наказав розгорнути війська по всій країні та допомагати поліції охороняти важливі об'єкти інфраструктури. Пізніше він оголосив надзвичайний стан на три місяці.

Громадське зібрало реакцію світу на те, що відбувалося сьогодні у Єгипті.

                                              США

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що його країна рішуче засуджує терористичні акти у Єгипті. Він додав, що «впевнений у тому, що президент Абдель Фаттах аль-Сісі впорається із ситуацією належним чином».

                                             Ізраїль

Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Ципі Хотовелі заявила, що теракти стали нагадуванням про те, що Єгипет також знаходиться під атакою терористів. Про це повідомляє Вusiness-standard.

«Поряд з сумом і жалобою, ми повинні об'єднати свої сили проти зла і тероризму», — сказала Хотовелі.

Також ізраїльські сили безпеки попросили туристів, які перебувають на Синайському півострові, повернутися додому. Крім того, антитерористична служба країни рекомендувала тим, хто знаходиться на півострові поінформувати своїх близьких про можливі ризики.

Зазначимо, що Синайській півострів є популярним місцем для відпочинку серед ізраїльтян.

                                            Туреччина

Прес-секретар турецького президента Ібрагім Калін висловив свої співчуття у Twitter та написав, що його країна «рішуче засуджує терористичні акти біля церков у Єгипті у Вербну неділю».

У свою чергу глава у справах релігій Мехмет Гьормез заявив, що такі атаки є спільною проблемою всього людства, повідомляє АВС News.

«Кровожерливе вбивство невинних віруючих ніколи не можна простити», — сказав він.

Теракти також засудило і Міністерство закордонних справ країни.

                                              Ватикан

Папа Римський також засудив терористичні акти та висловив співчуття родинам загиблих та постраждалих, передає «Голос Америки».

«Я молюся за загиблих і постраждалих. І нехай оберне Господь серця людей, які сіють терор, насильство і смерть, і навіть серця людей, які виробляють і торгують зброєю», — сказав він.

Очікується, що Папа Франциск відвідає Каїр пізніше у квітні, щоб висловити солідарність з християнською спільнотою Єгипту.

                                                  Україна

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що засуджує терористичні атаки на церкви у Танті та Александрії.

«Україна стоїть плече до плеча з мешканцями Єгипту у війні проти терору», - написав він у Twitter.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: