Життя

Теракти в Парижі: Французький спецпризначенець розповів про штурм театру Bataclan

Життя/Теракти в Парижі: Французький спецпризначенець розповів про штурм театру Bataclan
Зберегти
Вигляд

Офіцер французького спецпідрозділу BRI розповів про операцію зі звільнення заручників у театрі Bataclan, де загинули 89 людей.

Поліцейський, який назвався Жаном, розповів виданню The Times, що його підрозділ прибув до театру через 35 хвилин після нападу. Проте виявити терористів правоохоронці змогли лише через годину.

«Коли ми увійшли всередину, то побачили кілька десятків тіл, які лежали на підлозі. Запах був нестерпним. Стояла мертва тиша. Побачивши це все, я подумав, що потрапив до пекла Данте Аліґьєрі. Скрізь були тіла загиблих і поранених, які просили нас про допомогу», - пригадує Жан.

«Поки наш лікар допомагав пораненим, ми обшукували приміщення театру. О 23:15 ми почули голос, який лунав за зачиненими дверима на другому поверсі. Це був один із заручників. Він кричав, що знаходиться у полоні терористів, які усіх підірвуть у разі спроби вибити двері»

Офіцер спецназу почав перемовини. У цей час поліція з'ясувала, що терористи утримують заручників у вузькому коридорі довжиною 12 метрів. Після погрози про відрізання голів заручникам, перемовини булі призупинені.

О двадцять хвилин на першу почався штурм.

«Двоє спецпризначенців вибили двері, і ми почали просуватися вперед, прикриваючись куленепробивним щитом. Терористи відкрили по нас вогонь, в той час як заручники намагалися притулитись до стін чи впасти на підлогу», - розповідає Жан.

Після звільнення усіх заручників, поліція знищила решту терористів. За інформацією джерел The Times, активна стадія спецоперації тривала близько трьох хвилин, а в куленепробивні щити потрапило 27 куль. Під час штурму один з офіцерів отримав поранення в руку. 13 листопада в Парижі було скоєно шість терактів. Відповідальність за напад взяли на себе терористи угруповання «Ісламська держава».

Наступного дня французькі правоохоронці заявили, що ліквідували всіх виконавців терактів в Парижі.

/ фото Jean-Paul Ney via flickr

Пов`язані новини