«Тероризм має не лише релігічні, але і соціальні причини» – дослідник
Зміни, які відбулася у туніському суспільстві після революції 2011-го року, є суперечливими, розповів Жером Ерто з Інституту досліджень сучасного Магрибу в ефірі Громадського.
Дослідник розповів, що з одного боку, абсолютно очевидними є демократичні трансформації, зокрема у тому, що стосується свободи слова,конституції, плюралізму політичного процесу та вільних виборів.
«Після двох виборів, 2011 та 2014 в Тунісі, можна сміливо говорити про демократичну нормалізацію в країні», - додав дослідник.
З іншого боку, дещо проблеми залишається те, що туніське суспільство після революції нерідко займає пасивну позицію у політичному житті. Наприклад, під час виборів відсоток громадян, які не ходять на вибори, є дуже високим.
«У Тунісі жартують, що найбільшою політичною партією країни є ті, хто не голосує», - пояснив дослідник. Відтак, прірва поміж «професійними політиками» та «простим народом» дедалі зростає.
Революцію в Тунісі часто називали революцією молоді, але зараз можна побачити, що в країні є різні види молоді, переконаний Жером Ерто. Є молоді люди з заможних сімей, які мають більші можливості, хорошу освіту.
Але існує і бідна молодь з бідних кварталів, якій бракує найважливішого – доступу до робочих місць, житла тощо. Для цієї молоді є лише два виходи, і обидва вони абсурдні – нелегальна еміграція в Європу чи Сирія та ісламістська радикалізація.
На думку Жерома Ерто, дуже часто недооцінюють саме соціальні та економічні причини тероризму. Задля ефективної боротьби проти тероризму треба правильно розуміти його справжні причини
- Поділитися: