The Economist: Якщо Росія піде – уряди бойовиків можуть впасти (огляд преси)

default/The Economist: Якщо Росія піде – уряди бойовиків можуть впасти (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Ситуація в Україні зайшла у глухий кут. Хоча минулого вересня Путін підтримав мінські мирні угоди, його наміри є протилежними бажанням України та Заходу. Він хоче, щоб сепаратисти на Донбасі залишались у складі України, але як відкрита рана, куди Росія може при бажанні залазити з метою контролю країни. Тільки за такого «політичного устрою» Путін готовий обговорювати питання закриття кордону. Захід хоче, аби Росія спочатку перекрила кордон та забрала свої війська з України, щоб місцеві вибори на Донбасі відкрили шлях до його реінтеграції. Але такий крок може стати на заваді путінським оборудкам. Конфлікт на Донбасі не може бути замороженим без постійної присутності російських військових та фінансової підтримки бойовиків…Якщо Росія піде – уряди бойовиків можуть впасти», - пише The Economist

Журнал Foreign Affairs публікує інтерв’ю з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, де він говорить, що питання врегулювання кризи в Україні є постійно в його робочому графіку. «Анексія Криму, порушення Росією міжнародних норм та дестабілізація східної України є, звичайно, ключовими у порядку денному. Моя відповідальність полягає в тому, щоб забезпечити готовність НАТО відповісти на таку поведінку. І ми відповідаємо. Ми зараз робимо найбільші витрати на колективну оборону з часу холодної війни. Ми вдвічі збільшили сили швидкого реагування НАТО. Ми робимо їх більш готовими та оснащеними, щоб їхні ключові елементи були готові до передислокації протягом щонайменше 48 годин. І ми також адаптуємо структуру військ НАТО бути готовою до того, що ми бачимо робить Росія в Україні», - відзначив Столтенберг.

The New York Times коментує вчорашнє підписання Путіним закону про те, що інформація про загибель та поранення військовослужбовців є секретною як у мирний час, так і у військовий час. «Закон ухвалено на тлі обвинувачень, які висуваються Росії, що вона приховано відправляє своїх солдатів воювати в Україну. Обвинувачення, які Кремль відкидає». «Є багато ознак того, що кількість постраждалих російських вояків зростає. Це і поранені в госпіталях. Це і нові могили на кладовищах та свідчення родичів загиблих». Указ Путіна може дозволити поліції арештовувати журналістів та правозахисників, які збирають інформацію про військовослужбовців – вважає Іван Павлов, російський юрист-правозахисник. Він назвав такий крок неофіційним визнанням прихованих дій російської армії.  

У Росії можуть забрати право на проведення Чемпіонату світу з футболу у 2018-му. Про це повідомив у коментарі Bild міністр юстиції Німеччини Хейко Маас. «Якщо виявиться, що купівля голосів таки була, тоді навряд чи ухвалене на цій підставі рішення залишиться у силі. Найбільший хабар не повинен бути вирішальним фактором у розподілі прав на проведення чемпіонату світу». Маас також поставив під сумнів право Росії проводити чемпіонат, оскільки вона не пускає на свою територію німецьких політиків.