Фінляндія посіла перше місце зі 153 в рейтингу країн, які сприяють загальному благу людства. Україна в ньому стала 75. Рейтинг склала організація The Good Country Index.

Усі країни оцінювали за 30 критеріями, серед яких кількість Нобелівських лауретів, свобода слова (друку), кількість прийнятих біженців, рівень кібербезпеки, відкритість торгівлі, дотримання природоохоронних конвецій, тощо.

Першою в рейтингу стала Фінляндія з населенням понад 5 мільйонів жителів. Другу позицію посіла Ірландія, третю — Швеція.

Україна стала 75 зі 153 країн, а також отримала перше місце за рівнем сприяння загальному благу людства в категорії науки (найбільше балів за кількість іноземних студентів, найменше — за кількість наукових патентів).

Розробники The Good Country Index використали дані ООН та інших міжнародних організацій. Вони зазначають, що під «хорошими країнами» мають на увазі ті, які роблять внесок в загальне благо людства, служать інтересам свого народу й не наносять шкоди іншим.

The Good Country Index зазначає, що створення такого рейтингу сприяє дебатам навколо місій країн — чи справді вони працюють лише для політиків і підприємців, чи вони працюють для людства та планети загалом.

«Якщо перша відповідь правильна, то у нас у всіх великі проблеми», — зазначила організація.

У жовтні 2018 у міжнародному рейтингу конкурентоспроможності економік Україна посіла 83 місце. У 2017 році за рівнем конкурентоспроможності українська економіка була на 89 місці.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile