Засновник Microsoft й один з найбагатших людей на планеті Білл Гейтс замовив собі першу в світі екологічну супер-яхту з водневим двигуном за 644 мільйони доларів.

Як пише The Guardian, яхту спустять на воду у 2024 році.

Зазначають, що дизайн нового судна розробила голландська компанія Sinot, яка представила його восени 2019 року. На яхті довжиною 112 метрів зможуть розміститися 14 гостей і 31 член екіпажу. У ній буде п'ять палуб, спа-салон, басейн, вертолітний майданчик і тренажерний зал.

Головною технічною особливістю судна стануть двигуни: під палубами розмістять два 28-тонних герметичних резервуара, які будуть заповнені рідким воднем. Коли його змішуватимуть з киснем, двигуни зможуть генерувати до 4 мегават потужності.

Це дозволить яхті розвивати швидкість до 17 вузлів (близько 33 кілометрів на годину). При повному запасі палива вона зможе пропливти 3750 миль (близько 6035 кілометрів).

Оновлено: компанія Sinot, яка розробила концепт яхти на водневому паливі, відкинула повідомлення ЗМІ про продаж судна Біллу Гейтсу. Там вказали, що не мають жодних ділових відносин з бізнесменом.

Білл Гейтс давно цікавиться альтернативними видами палива. Він був одним з інвесторів каліфорнійського стартапа Heliogen. Компанія розробляє систему з перетворення сонячних променів у джерело енергії, яке може нагрівати матеріали до 1000 градусів за Цельсієм. Передбачається, що нову технологію зможуть використовувати промислові підприємства, щоб скоротити рівень вуглецевих викидів.

Поділитись: