The Times: Меркель передала британським спецслужбам інформацію про Путіна та Україну

default/The Times: Меркель передала британським спецслужбам інформацію про Путіна та Україну
Зберегти
Вигляд

Британські спецслужби та канцлер Німеччини Ангела Меркель обмінялися інформацією під час візиту канцлера до Великобританії в жовтні.

Про це пише The Times з посиланням на джерела в британському уряді.

Повідомляється, що Ангела Меркель отримала від керівників спецслужб Великобританії відомості про угруповання «Ісламська держава». Вона, у свою чергу, поділилася з керівниками контррозвідки MI5, зовнішньої розвідки MI6 та Центру урядового зв'язку (Government Communications Headquarters, GCHQ) інформацією про президента РФ Владіміра Путіна, ситуацію в Україні загалом та в Криму зокрема.

За даними видання, зустріч Меркель і керівників британських спецслужб пройшла у присутності прем'єр-міністра Девіда Кемерона в його заміській резиденції Чекерс. У бесіді брали участь глава MI5 Ендрю Паркер, керівник MI6 Алекс Янгер і директор GCHQ Роберт Ханніган.

The Times зазначає, що передані Великобританією дані виявилися для Меркель «дуже інформативними». Вони також стосувалися іноземних бойовиків, які воюють в Сирії та Іраку, і загрози радикалізації. Джерело видання в канцелярії прем'єр-міністра країни зазначило, що «було тривале обговорення питань Сирії і Росії».

Як йдеться у статті, хоча представники спецслужб Британії та Німеччини обмінюються інформацією на офіційному рівні досить регулярно, передача відомостей безпосередньо від глав спецслужб Меркель трапляється вкрай рідко. Газета особливо зазначає, що переговори пройшли ще до терактів у Парижі, які сталися 13 листопада.