Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Мільйони людей по всьому світу доєдналися до Кліматичного маршу. Україна – не виключення. Вранці 20 вересня близько півтори тисячі громадян з різних регіонів прийшли на марш за клімат у Києві.

Мета акцій в Україні та в світі – спонукати уряди до рішучих дій, що стосуються найбільших екологічних загроз: зміни клімату, енергетики, промислового тваринництва, транспорту та відходів. 

Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Активісти сформували широку колону та пройшлися центральними вулицями Києва, від Михайлівської площі через Європейську і до Банкової, частково перекривши автомобільний рух.

Біля офісу Зеленського страйкуючі передали представнику команди президента Сергію Мельнику відкритий лист-звернення із шістьма вимогами: 

  1. Перейти 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року.
  2. Поступово відмовитися від викопного палива, встановити дату повної відмови від вугілля в енергетиці, підготувати регіони, залежні від вугільної промисловості, до справедливого переходу, припинити дотації у збиткову вугільну галузь.
  3. Визнати енергоефективність пріоритетом №1 у сфері енергоспоживання.
  4. Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво.
  5. Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
  6. Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів. 

Протестні акції відбуваються з нагоди спеціального саміту ООН із питань клімату, що відбудеться з 21 по 23 вересня у Нью-Йорку. На ньому лідери з понад сотні країн збираються, аби продемонструвати конкретні плани по збільшенню національних внесків кожної держави у Паризьку кліматичну Угоду. 

До Кліматичних маршів по всьому світу доєдналися 156 держав одночасно. Організатори, а це сотні екологічних організацій по всьому світу, кажуть, що це наймасовіші в історії марші проти кліматичної кризи.

Фото:

Анастасія Власова/hromadske

За даними геополітичної карти, оприлюдненій на сайті globalclimatestrike.net, кількість зареєстрованих страйків сягнула більше 5200 акцій по всьому світу. 

«Ми не на порозі, а в епіцентрі катастрофи, каже Павло Вишебаба, голова ГО Єдина Планета, посланець Програми розвитку ООН в Україні з питань толерантності. Через зміни клімату та діяльність людства відбувається глобальне вимирання видів: тварин, комах, рослин. Найбільше на Планеті з часів зникнення динозаврів. Одна з головних причин тваринницька галузь. Зростання кількості людей спричиняє зростання цієї галузі. Щоб врятувати життя на планеті ми маємо терміново переглянути наші харчові звички». 

Поділитись: