Війна / Донбас

Тіла двох мирних мешканців, які підірвалися на Луганщині 18 жовтня, евакуювали з мінних полів

Громадське
Війна/Донбас/Тіла двох мирних мешканців, які підірвалися на Луганщині 18 жовтня, евакуювали з мінних полів
Зберегти
Вигляд
Бойовики евакуювали тіла двох мирних мешканців, які 18 жовтня підірвалися на міні біля Золотого — 4, які досі залишалися на мінних полях.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця подій.

Досі українським евакуаторам цього зробити не вдавалося через обстріли з боку бойовиків так званої «ЛНР».

За безпековою ситуацією під час евакуації стежила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Також були присутні працівники місії «Евакуація 200» Міністерства оборони України.

Нагадаємо, двоє мирних мешканців — чоловік 45 років та жінка 46 років підірвались 18 жовтня на протипіхотній міні. За словами місцевих мешканців, вони проживали у цивільному шлюбі. Це сталося, коли вони йшли із хутора Михайлівка (підконтрольна «ЛНР» територія) на хутів Вільний (підконтрольна українській армії територія). У день трагедії вони намагались знайти місце обриву ліній електропередач, пошкоджених у результаті обстрілу. 

Місцеві запевняють, що за кілька хвилин до трагедії попереджали їх, що ця ділянка замінована.

Чоловік загинув одразу, а жінка ще якийсь час була жива. Але наступного дня її криків уже мешканці хутора не чули. Бойовики не евакуювали тіла двох загиблих мешканців Михайлівки. Вони упродовж п'яти днів залишалися на мінних полях.

Частина Золотого-4, у якій жили загиблі відноситься до хутору Вільний, але після того, як українські військові вивели більшу частину селища з «сірої зони», формування «ЛНР» зайняли віддалену частину хутора, яку відділяє від підконтрольної Україні території яр. До загострення там проживало близько десяти родин, більша частина з яких була змушена покинути свої домівки під тиском бойовиків.

Пов`язані новини