Рівень української тіньової економіки за січень-червень 2015 року склав 42% від ВВП. Основною причиною тінізації економіки залишається податковий тиск на фонд оплати праці, а також монополізація окремих секторів економіки.

 

Про це повідомило Мінекономрозвитку, передає ZN.UA.

За даними міністерства, частина тіньового сектору зросла в операціях з нерухомим майном на 5%, переробній промисловості на 3%. У видобувній промисловості, будівництві, фінансовій і страховій діяльності тіньові операції збільшилися на 2%. В той же час, у сільському господарстві, оптовій і роздрібній торгівлі тіньовий сектор зменшився на 3%, а в транспортній промисловості - на 2% відповідно.

"Процеси детінізації сьогодні стримує невирішення низки проблем: значне податкове навантаження на корпоративний сектор, на тлі подальшого зниження економічної активності підприємств і високою вартістю залучення кредитних ресурсів. Також несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура..., скорочення внутрішнього попиту..., зростання витрат на імпортну сировину і матеріали із-за девальвації національної валюти; згортання економічних зв'язків з РФ", – повідомили у міністерстві.

У 2014 року Мінекономрозвитку оцінило рівень тіньової економіки в Україні також у 42% ВВП, що стало рекордом з 2007 року. Однак, у нинішньому дослідженні оцінку 2014 року покращили до 41% від ВВП.

 

/ Фото nnm.

Поділитись: