Спеціалістка у сфері біохімії Камілла Шраєр перемогла на конкурсі краси «Міс Вірджинія», демонструючи експерименти з хімії. Тепер вона візьме участь у конкурсі «Міс Америка».

Про це повідомляє BBC.

24-річна випускниця Університету Співдружності Вірджинії показала експерименти з миючим засобом для посуду, аби зламати стереотипи.

«Навмисно вирішила так показати жінок в науці. І, судячи з реакції публіки, все вдалося», — сказала переможниця.

Дівчина продемонструвала розкладання перекису водню в присутності каталізатора, і цей номер допоміг їй отримати перемогу.

«Навіть суперниці хотіли подивитися, що у мене вийде. Аудиторія і зовсім була в захваті», — зазначила Шраєр.

Вона визнає, що в суспільстві неоднозначно реагують на конкурси краси, проте дівчина вважає, що конкурс «Міс Америка» став прогресивним і більше приділяє увагу особистим досягненням учасниць, ніж їхній зовнішності.

«Я виграла стипендію в розмірі 22 тисячі доларів і витрачу їх на магістратуру. Тепер це куди важливіше, ніж той конкурс краси, який був раніше. Ми перестали судити жінок за їхніми фізичними даними, цього більше немає навіть в умовах суддівства. Купальники в бік, фокус на кар'єру жінок», — наголосила Шраєр.

Міс Вірджинія розповіла, що хоче провести рік у цьому статусі, популяризуючи шкільний курс STEM (Наука, технологія, інженерна справа та математика — ред.).

Дівчина додала, що тепер хоче продемонструвати свій експеримент у школах в усій країні.

«Я сподіваюся показати його в усій Америці, щоби зацікавити школярів, особливо дівчат, кар'єрою в науково-технічних сферах, і стати для них прикладом для наслідування. Я хочу показувати їм, що краще завжди бути собою і ламати стереотипи», — сказала Шраєр.

Поділитись: