Точну причину смерті активіста та керівника «Дому милосердя» Олексія Кучапіна можна буде встановити після завершення комплексної судово-медичної експертизи, яка триватиме ще кілька днів.

Про це повідомив директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко 24 липня, передає Центр прав людини ZMINA.

Він зазначив, що одразу після розтину чітко визначити причину смерті було не можливо, оскільки тіло сильно розклалося. Наразі фахівці проводять експертизи.

Він повідомив, що нині провадження у справі Кучапіна має кваліфікацію за статтею 115 (умисне вбивство) з позначкою самогубство. На користь цієї версії, каже Шевченко, може свідчити знайдена у квартирі записка.

«Слідство мене не уповноважувало цитувати записку. Але по змісту він пише, що попереднє його життя було нехорошим, неправедним, потім він змінився, але останнім часом йому знову не вдалося бути хорошою людиною. А завершення записки, на первинну думку слідства, можна трактувати як прощання з цим світом», — розповіли у МВС і додав, що психологічна та графологічна експертизи мають встановити точно, чи писав цю записку Кучапін і чи є вона передсмертною. Також поліція раніше заявляла, що у квартирі знайшли пігулки.

Шевченко також каже, що наразі у правоохоронців не має записаних під протокол відомостей про погрози Кучапіну.

«Якщо хтось має, що сказати з цього приводу, повідомте про це слідству Деснянського району. Публічні заяви про погрози потрібно покласти на протокол допиту», — закликав Шевченко.

Вранці 22 липня стало відомо, що у Києві знайшли мертвим активіста, керівника «Дому милосердя» Олексія Кучапіна, який займався допомогою бездомним.

Раніше соратник активіста Захарія Керстюк повідомляв, що вони неодноразово отримували погрози, «зокрема фізичної ліквідації», якщо не припинять допомагати безхатькам.

У групі «bezdomnie.ua» уточнили, що погрози активісти отримували зокрема і від поліції, яка працює на вокзалах. Як пояснюють у спільноті, «вокзальні» (зокрема і поліція) утримували бездомних «у рабстві», змушуючи жебракувати та виконувати інші накази. А коли активісти їм допомагали, то безхатченки вже «неохоче» виконували ці накази.

Також соратники Кучапіна звертають увагу на його дивне зникнення перед смертю.

«Він дивним чином зник з усіх наших волонтерських груп… з усіх груп його номер було видалено. Також перестав працювати сайт "Дому милосердя"», — йдеться у повідомленні.

У поліції Києва заявили, що у квартирі, де виявили мертвим Кучапіна, знайшли пігулки та записку.

Поділитись: