Отримання українською церквою томосу про автокефалію зрівняє її у правах з іншими незалежними православними церквами, а також позбавить УПЦ Московського патріархату можливостей для залякування своїх вірян.

Отримання українською церквою томосу про автокефалію зрівняє її у правах з іншими незалежними православними церквами, а також позбавить УПЦ Московського патріархату можливостей для залякування своїх вірян.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив ієромонах Української православної церкви Київського патріархату Михаїл Карнаух.

За його словами, отримання томосу виведе українську церкву на «міжнародний рівень спілкування».

«У них (в УПЦ Московського патріархату — ред.) зникнуть, у наших так званих опонентів, хоча не можна православних так називати, ось ці ярлики, які вони навішали і на Київський патріархат і на Автокефальну церкву, що це так звані розкольники, безблагодатні, тобто, що це не є церкви. І коли ось цей томос буде вручений новій українській православній церкві, тоді ці аргументи, якими вони оперували перед віруючими, а іноді залякували своїх віруючих, щоби часом хтось не перейшов до паралельної юрисдикції, в них зникнуть», — наголосив Карнаух.

Він додав, що також отримання томосу дозволить зменшити напруження в українських сім’ях, де різні члени родини ходять до різних церков.

«І разом з тим цей томос об’єднає все українське православ’я. Помісна церква ґрунтується не на національному принципі, а на адміністративному. Тобто, вона буде діяти в межах української держави», — пояснив ієромонах.

Крім того, Карнаух розповів, що на території цієї церкви зможуть відкриватися подвір’я інших православних церков, а українська помісна церква зможе відкривати такі подвір’я за кордоном.

Також ієромонах нагадав, що в Україні живуть 8 мільйонів етнічних росіян.

«І серед них є ті, хто хоче себе ідентифікувати суто з російським православ’ям. Таку можливість Україна надасть, адже українська церква не знищує Московський патріархат, а юридично попросить оформити їхні поодинокі парафії як подвір’я російської православної церкви», — сказав священник.

Поділитись: