Томос про автокефалію Православної церкви України написав на пергаменті афонський художник, каліграф Лукас з афонського монастиря Ксенофонт.

Він уже передав його Вселенському патріарху Варфоломію на Фанарі.

«Отець Лукас — найвідоміший Афонський художник і каліграф — подарував Його Святості пергамент з каліграфією Томоса для автокефальної церкви в Україні, написаний ним від руки», — зазначається в повідомленні Бігорського монастиря.

Українська делегація вже прибула до турецького Стамбула для підписання та отримання від Вселенського патріарха Варфоломія томосу про автокефалію Православної церкви України.

Сьогодні, 5 січня, Вселенський патріарх офіційно підпише Томос про автокефалію Української православної церкви. 6 січня обраний предстоятель Православної церкви України Епіфаній отримає томос від Константинопольського патріарха.

Уже 7 січня томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України виставлять у трапезному храмі Софійського собору (Малій Софії) — усі охочі зможуть його побачити після того, як предстоятель помісної церкви Епіфаній проведе різдвяну літургію.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: