Бред Пітт та Маріон Котіяр грають у шпигунів, Деніел Блейк бореться з британською бюрократичною системою, а легенди світового спорту згадують Лобановського. Розповідаємо про кінопрем'єри початку грудня.

«Шпигуни-союзники»

Виходить у прокат 1 грудня

Кадр з фільму «Шпигуни-союзники», imdb.com

Стрічка «Шпигуни-союзники» поєднує на екрані Бреда Пітта та Маріон Котіяр, Касабланку й Лондон, історію кохання та напругу трилера. Режисером фільму виступив Роберт Земекіс, а сценарій написав Стівен Найт, що працював над серіалом «Гострі козирки».

«Лобановський назавжди»

Виходить у прокат 1 грудня

Кадр з фільму «Лобановський назавжди», football.ua

«Лобановський назавжди» — документальна стрічка про легендарного тренера київського «Динамо». Під проводом Валерія Лобановського команда вперше в історії радянського футболу виграла європейський Кубок Кубків і Суперкубок УЄФА в 1975-му, а в 1986-му завойовувала Кубок Кубків вдруге. Фільм уже презентували на київському кінофестивалі «Молодість», а в листопаді він здобув перемогу на Міжнародному фестивалі спортивного кіно в Мілані.

«Я, Деніел Блейк»

Виходить у прокат 8 грудня

Кадр з фільму «Я, Деніел Блейк», imdb.com

«Я, Деніел Блейк» — стрічка про 59-річного столяра, що через хворобу втрачає працездатність і змушений звернутися по соціальне забезпечення. Критики побачили в фільмі паралелі і з соціальними творами Чарльза Діккенса, і з антиутопією Джорджа Орвелла, а режисер Кен Лоуч отримав за нього Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

Естетичний бонус: «Планетаріум»

Виходить у прокат 1 грудня

Кадр з фільму «Планетаріум», imdb.com

Історія кохання, зради та містики. Героїні Наталі Портман та Лілі-Роуз Депп (для якої це дебют) у Парижі зустрічають продюсера, що вирішує заробити на чутках про надзвичайні здібності дівчат-медіумів. Після прем’єри у Венеції картина отримала суперечливі відгуки критиків.

Український бонус: «Моя бабуся Фані Каплан»

Виходить у прокат 8 грудня

Кадр з фільму «Моя бабуся Фані Каплан», planetakino.ua

Український фільм довго йшов від продакшну до екрану, в 2014 році зупинивши зйомки на рік. Прем’єра картини відбулась на цьогорічному Одеському кінофестивалі, де вона двічі зібрала аншлаг, а Мирослав Слабошпицький отримав нагороду за найкращу акторську роботу у національному конкурсі. Стрічка розповідає історію Фані Каплан, що брала участь у російському революційному русі, а в 1918-му році була заарештована за скоєння замаху на Владіміра Леніна.

Каннський бонус: «Невідома»

Виходить у прокат 24 листопада

Кадр з фільму «Невідома», imdb.com

Бельгійська драма, знята братами Дарденн, що отримала номінацію на Золоту пальмову гілку цьогорічного Каннського кінофестивалі. Фільм розповідає про жінку-лікаря на ім'я Женні, яка намагається дізнатись про особистість невідомої дівчини, що померла через те, що Женні відмовила їй в операції.

Поділитись: