Маєток віце-прем'єра Кириленка, розмова двох копів, зимова українська поезія та пенсійне життя в пострадянських країнах — теми найважливіших публікацій тижня

КОРУПЦІЯ. МАЄТОК В'ЯЧЕСЛАВА КИРИЛЕНКА

У 2006-му році В' ячеслав Кириленко придбав чотирикімнатну квартиру на 156,42 кв.м. в елітній багатоповерхівці на вулиці Московській. Із вікон будинку відкривається чудовий вид на Київ і його головні символи: Дніпро, Лавра і пам’ятник Матері-Батьківщині. Ціна на такі квартири, як у В’ячеслава Кириленка стартує сьогодні тут від десяти мільйонів гривень. 

Про нерухомість віце-прем'єра з гуманітарних питань — в розслідуванні Слідства.Інфо

«Палац Слави»: Елітна нерухомість гуманітарного віце-прем’єра Кириленка

РЕФОРМИ. РОЗМОВА ПРО МВС

Громадське запросило до розмови екс-командира спецпідрозділу МВС «Титан» Вадима Бартєнєва та керівника патрульної поліції Києва Юрія Зозулю. Обидва — учасники Революції гідності. Вадим Бартєнєв, який також служив і в «Беркуті», під час подій на Майдані намагався влаштувати переговори між тодішніми спецпризначенцями та «Самообороною», втім ці спроби не стали успішними. Юрій Зозуля брав участь у протестах від самого початку, був на площі й 30 листопада 2013 року, незадовго до розгону. У спецпроекті Громадського «Діалоги» Бартєнєв та Зозуля між собою поговорили про Майдан, реформу поліції, джиу-джитсу та сексизм.

«ДІАЛОГИ»: старий та новий копи про те, що в них спільного та чим вони відрізняються

СУСПІЛЬСТВО. ПЕНСІОНЕРИ ПОСТРАДЯНСЬКИХ КРАЇН

У безпрецедентному проекті, що об'єднує Росію, Білорусь, Молдову, Україну, Вірменію, Грузію та Азербайджан (і зусилля десятків журналістів) ми порівняли, як живуть пенсіонери Східної Європи через 25 років після розпаду Радянського Союзу.

Ми порівняли не тільки офіційні дані на національному рівні, а й щотижневі витрати семи конкретних пенсіонерів з цих семи країн. Для цього ми провели польовий експеримент під назвою «Тижневий бюджет виживання». Пенсіонери з семи країн разом з журналістами сходили в магазин, щоб змогти проаналізувати їхні витрати на товари першої необхідності. Ми не ставили перед собою завдання провести всеосяжне статистичне дослідження. Цей проект — свого роду зріз суспільства, однієї з найбільш вразливих його частин. Ми пропонуємо історії семи пенсіонерів з пострадянських країн — людей, які діляться своїм досвідом виживання у важких обставинах.

Старим тут не місце: як живуть пенсіонери у семи пострадянських країнах — СПЕЦПРОЕКТ

ПРАВА ЛЮДИНИ. ІНТЕРВ'Ю З ПРАВОЗАХИСНИКОМ

За два з половиною роки, що триває війна, кількість випадків порушень прав людини в Україні сильно зросла, вважає правозахисник, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров. В інтерв'ю Hromadske він розповів про незаконні дії Служби безпеки України, агресії суспільства стосовно «сепаратистів» і про те, навіщо, на його погляд, потрібен закон про презумпцію правоти поліцейського.

В СБУ катують і незаконно утримують людей — правозахисник Євген Захаров

КУЛЬТУРА. ЗИМА В ПОЕЗІЇ

«Зима близько», — каже нам девіз Старків. А календар нагадує, що вона вже завтра. Така новина точно не припала б до душі українським поетам, які чомусь недолюблюють цю пору року. Не вірите? Доводимо.

Чому українські поети не люблять зиму?

Поділитись: