ПОЛІТИКА. ЗАЯВА ПУТІНА

Цього тижня Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки».

Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка. Вже у п'ятницю Росія назвала ім'я трерього затриманого, який начебто зізнався у підготовці так званих «терактів».

Громадське зібрало хронологію подій, заяв та коментарі про цю подію в Україні, Росії та світі. 

Путін звинуватив Україну «в терорі»

СВІТ. ДРУЖБА ТУРЕЧЧИНИ І РОСІЇ

9 серпня у Костянтинівському палаці Санкт-Петербурга відбулись переговори лідерів Росії і Туреччини – Владіміра Путіна і Реджепа Ердогана. Це перша зустріч лідерів двох країн після того, як в листопаді 2015 року турецькі військові збили російський бомбардувальник Су-24.

Зустріч назвали початком нормалізації стосунків між Росією і Туреччиною. Путін пообіцяв поетапно скасовувати санкції проти турецьких компаній, а Ердоган наголосив на необхідності використання газопроводу «Турецький потік», реалізація проекту якого була припинена після погіршення політичних відносин між Росією і Туреччиною в листопаді 2015 року. 

Детальніше про те, що означатиме будівництво газопроводу, що мав би прокачувати російський газ по дну Чорного моря через європейську частину Туреччини далі до ЄС — в матеріалі Жанни Безп'ятчук.

Між Заходом і Путіним — кому сигналізує Ердоган «Турецьким потоком»

СПОРТ. УКРАЇНЦІ НА ОЛІМПІАДІ

На Олімпіаді в Ріо українці здобули наразі 2 срібні та одну бронзову медаль. 

Черкащанин Сергій Куліш виборов срібну медаль із кульової стрільби на 10 метрів. Поки Сергій у Бразилії готується до наступних 2 етапів змагань, журналісти «Громадського: Черкаси» побували у спортивній школі, де тренується спортсмен, і розпитали у тренера, колег і батьків про секрет успіху Сергія.

«Він ніколи не покаже, що в нього всередині», – мати олімпійця Сергія Куліша

СУСПІЛЬСТВО ПРОТИ СЕКСИЗМУ 

Зображення жінок із напівоголеним бюстом, а поруч — підлога, вікна, електродрелі. Бувають і «одвертіші» рекламні пропозиції: «безкоштовні вхідні», що виринають із жіночих вуст; підключення до інтернету, яке красива білявка «дасть тобі, як дала сусіду». Варіацій може бути багато, але суть одна — в цивілізовану світі така реклама визнається сексистською, тобто такою, яка ображає і принижує людину за ознакою статі. 

Згідно з українським законодавством, порнографії не місце на білбордах, а тіло жінки не може бути «точкою для кліків» на рекламу автомобілів. І  щоб визначення межі між дозволеним і недозволеним не було справою смаку і ханжеством, оцінки мають давати експерти. Громадське дізнавалося, як саме вдається сьогодні в Україні протидіяти сексизму в рекламі.

Продати «жінку»: як в Україні протидіють сексизму в рекламі?

КУЛЬТУРА. УКРАЇНСЬКЕ КІНО 

12 серпня Американська кіноакадемія визнала цьогорічний український Оскарівський комітет. Цим вона надала Україні право висувати національний фільм на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Та чи має пермпективи вітчизняне кіно?

Українські стрічки вже не перший рік збирають міжнародні нагороди. Але із касовими зборами в українських фільмів — біда. Одні говорять, що причина у фінансуванні — держава і приватні інвестори не спішать вкладатися в кінозйомку. Інші скаржаться на малу кількість екранів в країні, що робить фільми неокупними. А ще слабко розвинена кіноіндустрія та нестача професійних кадрів.

Команда програми RE:ФОРМА з'ясовувала, яка підтримка необхідна українському кіно.

Як Україні стати кіномайданчиком світового масштабу?

Поділитись: