Де можна вивчати культуру за гроші і без них, хто хоче посварити Україну з Польщею та яким є обличчя націоналізму сьогодні — у щотижневій підбірці Громадського

ВІЙНА. ПАДІННЯ АЛЕППО

Цього тижня увагу всього світу була прикута до подій у сирійському місті Алеппо. Урядові війська президента Башара Асада зі своїми союзниками з Росії та Ірану взяли під контроль місто. Громадське аналізувало, що означає перемога урядових військ і що буде далі з містом, сім'ями повстанців, а також загалом з війною у матеріалі Олі Дацюк Падіння Алеппо, також розповідали історію твіттер-акаунту 7-річної дівчинки Бани Алабед

Доля східного Алеппо практично вирішена — війська Башара Асада та його союзники контролюють майже всі райони міста, поодинокі групи повстанців тримають оборону, втім кільце проурядових сил навколо них звужується. Мова йде про 100 тисяч осіб — серед них як цивільні, так і військові опозиції.

Наприкінці тижня Громадське поспілкувалося із Рамі Адхамом, сирійським біженцем з Алеппо, що підтримує зв’язок із друзями з міста; з Дірком Еммерхіом, німецьким журналістом, що повернувся з Алеппо у вересні; та із Монзером Етакі, сирійським журналістом, що нині проживає у східній частині Алеппо та чекає евакуації.

В очікуванні смерті: історії з Алеппо

КОРУПЦІЯ. ПРЕЗИДЕНТ ДОПОМІГ ОНИЩЕНКУ СТАТИ ДЕПУТАТОМ

Журналісти Слідства.Інфо зустрілися з Олександром Онищенком в одній з європейських країн, де він переховується, і записали докладне інтерв’ю. 

Онищенко розповідає, як сам став народним депутатом на останніх виборах до парламенту: спочатку його не хотіла реєструвати кандидатом Центральна виборча комісія. Але потім, за його словами, в це питання особисто втрутився президент Порошенко.

«Вільна каса БПП»: Онищенко розповів, як став народним депутатом

ПОЛІТИКА. МАРШ У ПОЛЬЩІ

10 грудня у польському містечку Перемишль, розташованому близько до кордону з Україною, відбувся так званий «Марш орлят перемишльських та львівських» — акція представників польських праворадикальних сил. 

В один із моментів акції можна почути поодинокий вигук «Смерть українцям», — який, однак, залишився без відповіді натовпу. 

Відео цього інциденту з'явилося на порталі українців у Польщі«Простір». В ефірі Громадського головний редактор «Простору» Ігор Ісаєв сказав, що готовий відповідати за те, що відео є правдивим

Щоб розібратися у тому, що відбулося, як цю подію можна тлумачити в контексті польсько-українських відносин, Громадське зібрало коментарі людей, які уважно стежать за стосунками між двома країнами.

Марш у Перемишлі: хто хоче посварити українців та поляків?

СУСПІЛЬСТВО. НАЦІОНАЛІЗМ У КУЛЬТУРІ

У час, коли говорять про кризу ЄС, зростання популізму та ставлять під питання спільне європейське майбутнє, Hromadske.UA та литовський «Форум діалогу та співробітництва Єжи Ґедройця» зібрали провідних інтелектуалів з Польщі, Литви та України, щоб разом, навчаючись один в одного, шукати вирішення проблем, з якими стикається Центрально-Східна Європа.

Перший випуск програми «Близький Захід» присвячений темі націоналізму в культурі: яким він був у часи соціалізму, яким він став на зламі епох і яким він є сьогодні

Велике повернення націоналізму: погляд з Литви, Польщі й України — БЛИЗЬКИЙ ЗАХІД

КУЛЬТУРА. ОСВІТА

Дізнаватися про культуру щось нове — це радість. Тому ми зібрали різні навчальні проекти, де можна це зробити. Культура тут у широкому сенсі: від лекцій про український авангард до курсів веб-дизайну. До того ж, тут багато різного: є живі й онлайн-лекції, класична й актуальна культура, практика і теорія, платні й безкоштовні курси. Словом, вибирати є з чого.

Де вчитись: 10 українських проектів культурної освіти

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile