Політика

Топ-менеджер «Газпром-межрегіонгазу» став прем'єр-міністром Вірменії

Політика/Топ-менеджер «Газпром-межрегіонгазу» став прем'єр-міністром Вірменії
Зберегти
Вигляд
lead

Президент Вірменії Серж Саргсян підписав указ про призначення Карена Карапетяна прем'єр-міністром республіки.

Документ розміщений на сайті президента Вірменії.

Кандидатура екс-мера Єревана, екс-гендиректора компанії «Армросгазпром», нині «Газпром Вірменія», заступника гендиректора зі стратегічного та корпоративного розвитку «Газпром Міжрегіонгазу» Карапетяна була висунута президентом Вірменії на пост прем'єра республіки 8 вересня.

Раніше прем'єр-міністр Вірменії Овік Абраамян на засіданні кабінету міністрів повідомив, що прийняв рішення покинути свій пост. Депутат парламенту Маргарит Єсаян до цього заявила журналістам, що він, ймовірно, очолить передвиборний штаб Республіканської партії на парламентських виборах 2017 року.

8 вересня Саргсян пообіцяв політичні реформи в Вірменії і висловив упевненість в тому, що запропонований ним в прем'єри Карапетян стане символом цих змін.

Саргсян на засіданні очолюваної ним Республіканської партії заявив, що Карапетян на посаді прем'єра Вірменії зможе «зломити вкорінені стереотипи, привести суспільство до нових економічних і політичних свобод, надати нового імпульсу економіці».

Нагадаємо, 31 липня 20 членів озброєного угруповання «Сасна црер», що захопили полк патрульно-постової служби в Єревані, склали зброю і здалися владі.

Вони  захопили будівлю поліції 17 липня, вбивши одного поліцейського і поранивши шістьох людей. Також нападники захопили у полон більше десяти людей.

Нападники вимагали звільнення Жирайра Сефіляна, лідера «Предпарламенту», якого арештували у червні за звинуваченням в незаконному придбанні та зберіганні зброї. Вони також вимагають відставки президента Сержа Саргсяна.

23 липня з будівлі поліції в Єревані звільнили всіх заручників.

У ніч на 29 липня під захопленим відділком поліції спалахнули сутички демонстрантів із поліцією. Було затримано більше 100 осіб, ще близько 100 отримали поранення.

Свідок розгону акції протесту Арменак Мінасянц розповів в ефірі Громадського, що силовики кидали світлошумові гранати прямо в будинках.

Пов`язані новини