З телеканалу ZIK, який купив соратник Віктора Медведчука Тарас Козак, масово звільняються топ-менеджери і журналісти.

Зокрема свою посаду залишає гендиректор медіахолдингу ZIK Ігор Туркевич. Про це він заявив у коментарі «Детектор медіа».

«Причини, я думаю, зрозумілі», — сказав він.

Йде й головна редакторка інформаційного агентства ZIK Тетяна Вергелес. Вона коротко повідомила про це у Facebook: «Мій ЗІК закінчився. Звільняюся».

Також звільняється глава департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан.

«За 9 років роботи мене безліч разів перепитували, чи Медведчук купив ZIK. І це завжди було неправдою. Але ось це сталося — Тарас Козак, поплічник кума Путіна, власник ZIKу. Я для себе не бачу жодної можливості продовжувати тут роботу», — заявила вона.

Журналіст Вахтанг Кіпіані оголосив про закриття своєї передачі на телеканалі ZIK.

«Дорогою на презентацію книги «Справа Василя Стуса» дізнався новину, що адвокат Стуса Медведчук купив телеканал, на якому понад 6 років виходила програма «Історична правда-ZIK». Ми зробили близько 500 випусків. Як автор і ведучий програми повідомляю, що передача закривається. Медведчук — це ворог моєї країни, вбивця і минулого, і майбутнього», — розповів він.

Шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський також не планує працювати з новим власником.

«Офіційно — телеканал ZIK тепер належить Медведчуку. А я — завтра видаю в ефір останній випуск тижневика «Деталі» і йду шукати роботу. Я багато разів спростовував інформацію про продаж каналу раніше, бо офіційно керував каналом менеджмент Петра Димінського. З цими людьми у мене були домовленості про невтручання в новини і тижневик, і я дякую, що цих домовленостей було дотримано. Ми могли робити новини і підсумкову програму так, як бачила їх редакція», — написав він Facebook.

Як повідомляє видання «TheБабель» з посиланням на власне джерело, з ZIKу планує звільнитися більша частина творчого колективу.

«Є невеликий відсоток працівників, яким байдуже — менше 20%. І це переважно технічні працівники, які не працюють в кадрі. А ті, хто в кадрі, близько 90% — звільнятимуться», — сказав співрозмовник.

Також творчий колектив телеканалу найближчими днями планує зробити публічну заяву.

Нагадаємо, власником ZIKу став соратник кума Путіна Віктора Медведчука Тарас Козак — народний депутат від фракції «Опозиційний блок», який на дострокові парламентські вибори йде за списком «Опозиційної платформи — за життя» Медведчука, Бойка і Рабіновича.

Козак уже об’єднав свої три телеканали — ZIK, «112 Україна» та NewsOne — у медіахолдинг під назвою «Новини».

Поділитись: