Місто Торецьк на Донеччині з населенням в 40 тисяч 10 днів прожило без води. Усе через поломку водопроводу, який іде з непідконтрольної території. Ремонтувати його не могли через обстріли на лінії фронту. Керівництво міста каже, що без води Торецьк не вперше і швидше за все далеко не востаннє.

Через бойові дії водогін доводиться часто ремонтувати. Місцеві запевняють, що цього разу причина не в обстрілах, а у старих комунікаціях. Аби ситуація не повторювалась — треба будувати резервний водогін від Другого донецького водоводу. Його стан теж не ідеальний, і щоб він витримав ще й потреби Торецька, необхідна комплексна реконструкція. Це, за підрахунками Донецької облдержадміністрації, близько 2 млрд гривень. Є другий варіант технічного водоводу, але для цього потрібно побудувати в місті власну фільтрувальну станцію. І цей варіант ще більш витратний.

Заступник голови Торецької Військово-цивільної адміністрації Сергій Вінник розповів, що пророблявся навіть варіант, який дозволив би почати опалювальний сезон в умовах відсутності води. Але цей план Б, на щастя, не знадобився.

Винник майже впевнений, що місто ще не раз залишатиметься без водопостачання. Але для будівництва альтернативного водогону, який з’єднає Торецьк з каналом на підконтрольній території, потрібно 2 мільярди гривень. Про цей варіант регіональна влада веде перемовини з міжнародниками.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Буду боятися, щоб діти та онуки приїжджали»: як живе хутір Вільний на лінії зіткнення

Поділитись: