Зняття економічної блокади з непідконтрольних Україні районів Донбасу та відновлення торгівлі з підприємствами, що працюють там, можлива лише за умови, якщо такі підприємства зареєструються та платитимуть податки в Україні.

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, у разі, якщо компанії з окупованого Донбасу не будуть зареєстровані на підконтрольній уряду території України та не будуть сплачувати податків до бюджету України, то торгівля з ними підпадатиме під визначення статті про фінансування тероризму, що передбачає кримінальну відповідальність.

«Після того, як терористи «націоналізували» українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет», — заявив Луценко.

Нагадаємо, на переговорах у Мінську спробують домовитися про зняття економічної блокади Донбасу. Представник України Леонід Кучма заявив, що це питання є проблемою, яка потребує вирішення. Така ж позиція в президента Володимира Зеленського. Колишній президент України Петро Порошенко таке рішення розкритикував, заявивши, то так «Україна стане на коліна».

Також у Мінську домовилися розробити новий механізм припинення вогню на Донбасі.

Поділитись: