Життя

«Торнадо»: Кримінальні справи з’явилися після наших повідомлень про контрабанду в АТО

Життя/«Торнадо»: Кримінальні справи з’явилися після наших повідомлень про контрабанду в АТО
Зберегти
Вигляд

Кримінальні справи проти бійців розформованого міліцейського батальйону «Торнадо» з’явилися після того, як формування почало поширювати інформацію про контрабанду, яку возять між підконтрольною Україні та окупованої територіями на Луганщині.

Про це у коментарі Громадському розповів заступник командира батальйону із позивним «Охотник».

«На сьогодні у нас склалася ситуація, що кримінальні справи у нас з’явилися тільки після того, як ми почали голосно кричати про контрабанду, яка йде у даному регіоні. І буквально вже позавчора, це було 16 – ми затримали контрабандний потяг – але нам ніхто з офіційних представників не роз’яснив – за документами він йшов з Алчевського металургійного комбінату. 20 вагонів – це був чавун. Загальна вартість перевищує 17 млн гривень. Це була станція Світланівка, територіально це поблизу Золотого, Карбоніта.. Це був залізничний склад. Так само на цій станції стоїть арештований склад, який 24-а (механізована бригада-ред.) не пустила в Луганськ», – зазначив він.

За словами заступника комбата, затриманий 24-ю потяг, вже майже місяць стоїть на станції, однак причетних досі не знайдено. Окрім того – його намагалися забрати.

«І зараз виходить, що черговий склад, який йшов, із Алчевська, мав ще більше 20 вагонів – із крихтами коксу. Тобто теж вартісна. До цього складу причеплений вагон – накритий, з дверима. За документами там мала перебувати охорона складу. Охорону ми не знайшли, але знайшли дев’ять тротилових шашок. Всю ніч Руслану (Руслан Онищенко, комбат «Торнадо»- ред.)дзвонили та погрожували, щоб він відпустив цей склад. Руслан відмовився і так само, нашими силами, ми намагаємося втримати, щоб встигли приїхати журналісти, і подивилися: чи справді ми мародери, чи справді хтось жене контрабанду. На день іде по п’ять поїздів, доходило до семи. Деякі склади – по 59 вагонів. Але в середньому – від 40 до 59», – розповів «Охотник».

«Ці кримінальні справи з’явилися тільки тоді, коли ми почали говорити про контрабанду потягами. І так само, коли я заявив на шустері, що контрабанда потягів є – мені спалили будинок. Це перша передача. Після нею відразу наш генерал Науменко сказав, що потягів немає. В Інтерв’ю він заявив, що потяги – це казка, яку вигадав Торнадо. Коли я наступного разу приїхав на шоу Савіка – я привіз вже відеоматеріали, що потяги є. І після цього – знову пауза….», – додав заступник командира «Торнадо».

Як повідомлялося, вчора ввечері департамент внутрішньої безпеки МВС спільно з Головною військовою прокуратурою ГПУ затримали командира та сімох бійців міліцейського батальйону «Торнадо». Їх звинувачують у створенні злочинної організації та здійснення її співробітниками злочинних дій особливої тяжкості. Ще двох затриманих бійців вночі правоохоронці відпустили. За інформацією прес-секретаря батальйону, звільнені бійці мають ознаки побиття. 

Пов`язані новини