Будівлю в місті Браунау-на-Інні на півночі Австрії, в якій свого часу жив Адольф Гітлер, перетворять до 2023 року на поліцейський відділок.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Австрії Карл Негамер, підсумовуючи результати архітектурного конкурсу, передає Kurier.

У тендері австрійського МВС перемогло архітектурне бюро Marte.Marte, що з федеральної землі Форарльберґ. Воно до 2023 року має перебудувати дім Гітлера в поліцейський відділок.

Зокрема, планується перенести в інше місце меморіальний камінь обабіч будівлі, що нагадує про Другу світову й нацизм. Це, а також інші зміни вигляду будівлі, покликані, за словами Карлгамера, «тотально нейтралізувати» її, обійдуться в 5 мільйонів євро.

У будинку в Браунау-на-Інні 1889 року народився Гітлер. Пізніше в ньому почали збиратися прихильники Гітлера з Націонал-соціалістичної демократичної партії Німеччини. У 1938 році після анексії Австрії дім привласнили нацисти.

Після Другої світової будинок став місцем зустрічі неонацистів. Потому — слугував школою, потім бібліотекою й притулком для людей із інвалідністю. У 2011 році його виселили на вимогу власників. Ті відмовилися давати дозвіл на його перебудову, аби прибрати згадки про нацизм і Другу світову. Зрештою в 2019 році його привласнила держава.

Поділитись: